Trzeba załapać się na czwartą rewolucję przemysłową

Nie chcemy przegapić czwartej rewolucji przemysłowej, a kryzys spowodowany pandemią stanowi dla nowoczesnych firm także szansę na sukces - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas środowej wizyty w firmie SelfMaker w Łodzi.

Premier mówił, że kryzys, w którym znalazł się świat w związku z pandemią koronawirusa jest ogromnym wyzwaniem, ale jednocześnie szansą, czego przykładem są produkty firmy SelfMaker, służące między innymi dezynfekcji rąk.

"To jest na pewno gospodarka 4.0. To jest ta czwarta rewolucja przemysłowa, której nie chcemy tym razem przegapić, bo poprzednie trzy w ciągu ostatnich 200 lat przeszły nam koło nosa"

powiedział Mateusz Morawiecki. 

Podkreślał, że firma, zatrudniająca 30 pracowników, ma 100 kooperantów. Zauważył, że SelfMaker zatrudnia nowych pracowników i zwiększa sprzedaż w Polsce oraz za granicą.


"Nowoczesność to jest i może być nasze drugie polskie imię i w ten sposób będziemy podbijać gospodarczo kolejne kraje i przez to podnosić poziom gospodarczy w Polsce"

ocenił szef rządu.

Także założyciel i prezes firmy SelfMaker Marek Wieteska podkreślał, że "zachodnie koncerny kupują od nas technologie, które stosują u siebie". Jak powiedział, jego zakład pracuje przede wszystkim na potrzeby krajowe, ale oprócz tego działa również dla odbiorców w 10 państwach.

Źródło

Skomentuj artykuł:

N