Turystyka wraca do Wietnamu

Od wtorku w Wietnamie nie będą już obowiązywały ograniczenia dotyczące międzynarodowych lotniczych połączeń pasażerskich, a liczba lotów powróci do stanu sprzed pandemii Covid-19 – podały miejscowe media, powołując się na urząd lotnictwa cywilnego.

Władze Wietnamu wprowadziły surowe środki kontroli na granicach, by chronić kraj przed koronawirusem. To jednak uderzyło w branżę turystyczną, która odpowiadała wcześniej za około 10 proc. wietnamskiego PKB – zauważa agencja Reutera.

„Wietnam zniesie 15 lutego restrykcje dotyczące międzynarodowych lotów. Częstotliwość lotów zostanie przywrócona do poziomu sprzed pandemii”

podał państwowy dziennik „Tuoi Tre”, cytując wicedyrektora urzędu lotnictwa cywilnego Dinh Viet Sona.

Wietnamskie władze poinformowały już inne kraje o zmianie przepisów i tylko Chiny nie zgodziły się na wznowienie komercyjnych lotów

dodał Son.

Rząd w Hanoi zaczął już na początku roku stopniowo przywracać połączenia lotnicze z 15 krajami i regionami, jednocześnie łagodząc wymogi kwarantanny, która obecnie dla zaszczepionych pasażerów przybywających do Wietnamu trwa trzy dni.

Od początku pandemii w Wietnamie odnotowano prawie 2,5 mln zakażeń koronawirusem i około 39 tys. zgonów na Covid-19. Według oficjalnych danych ponad 90 proc. dorosłej ludności przyjęło już dwie dawki szczepionek przeciw tej chorobie.

Źródło

Skomentuj artykuł: