Uczestnicy PPK mogą wygrać ponad milion złotych 

Wystartowała Akademia Korzyści dla uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) z bardzo cennymi nagrodami. Celem Akademii jest przedstawienie zasad funkcjonowania programu i tym samym zachęcenie do oszczędzania w PPK. 

- Konkurs jest skierowany w szczególności do osób, które będą podlegać w tym roku tzw. autozapisowi do PPK - wyjaśnia Marta Damm-Świerkocka, ekspert PFR Portal PPK. - Do wygrania są atrakcyjne nagrody pieniężne, a ich łączna pula wynosi ponad milion złotych - podkreśla. Dodaje, że Akademia Korzyści PPK to przede wszystkim quizy z wiedzy o Pracowniczych Planach Kapitałowych, które przybliżają ideę programu i jego najważniejsze założenia. Za każdą poprawną odpowiedź na pytanie uczestnik konkursu otrzymuje losy, które biorą udział w sześciu losowaniach nagrody głównej – każdorazowo jest to 100 tysięcy złotych. - A to nie jedyne nagrody w Akademii - zaznacz Marta Damm-Świerkocka.

Wyjaśnia, że Akademia Korzyści PPK pełni przede wszystkim rolę edukacyjną. - Ma zapoznawać uczestników z zasadami oszczędzania w Pracowniczych Planach Kapitałowych oraz pokazywać korzyści, jakie płyną z gromadzenia środków wspólnie z pracodawcą i państwem. PPK to dobrowolny, prywatny system długoterminowego oszczędzania, dostępny dla wszystkich osób zatrudnionych - informuje Marta Damm-Świerkocka. - Przystępując do PPK, pracownik buduje swoje oszczędności na przyszłość, ale w razie potrzeby może z nich skorzystać w każdej chwili. To wyjątkowo korzystny sposób oszczędzania – średnio do każdej złotówki, wpłaconej przez pracownika, drugą dokłada pracodawca i państwo - dodaje. 
Jednym z celów Akademii jest zwiększenie wiedzy o PPK wśród osób, które podlegają tzw. autozapisowi i do końca marca podejmą decyzję o pozostaniu w PPK. - Autozapis oznacza, że co 4 lata osoby w wieku 18-55 lat są zapisywane do programu automatycznie, o ile nie złożyły ponownej deklaracji o rezygnacji - wyjaśnia Damm-Świerkocka. Autozapisowi podlega ok. 8 mln pracowników. 

Kto może wziąć udział w akcji edukacyjnej Akademia Korzyści PPK? 
Uczestnikiem Akademii Korzyści PPK może być każda osoba, która ukończyła 18 lat oraz jest uczestnikiem PPK lub będzie uczestnikiem PPK najpóźniej w chwili pierwszego losowania nagród, w którym weźmie udział. Pierwsze losowanie odbędzie się 12 kwietnia 2023 r. Oznacza to, że uczestnik może zapisać się do loterii już teraz, nawet jeśli dołączy do PPK np. w ramach autozapisu w późniejszym czasie.  

Jak zostać uczestnikiem konkursu? 
Aby przystąpić do konkursu, należy  zarejestrować się na stronie http://konkurs.mojeppk.pl/ oraz zatwierdzić rejestrację poprzez kliknięcie w link aktywacyjny przesłany mailem. Do akcji można przystąpić do 30 września 2023 r. 

W jaki sposób zdobywa się losy w Akademii Korzyści PPK? 
Pierwszy los w Akademii Korzyści PPK otrzymuje się za zgłoszenie udziału w konkursie. Swoje szanse można zwiększyć, przystępując do zadań, które poszerzają wiedzę o PPK. Dodatkowe losy można otrzymać za takie aktywności, jak: quiz z pytaniami, pytania niespodzianki, ankiety czy też pozyskanie nowych uczestników akcji za pomocą linku polecającego.  
Zadania będą pojawiały się cyklicznie na koncie każdego zarejestrowanego uczestnika. Łącznie do rozwiązania będzie 7 quizów z 5 pytaniami jednokrotnego wyboru. Każda prawidłowa odpowiedź to jeden punkt, więc  za samo rozwiązanie quizów można otrzymać do 35 dodatkowych losów.  

Nagrody 
W trakcie trwania Akademii odbędzie się 6 losowań nagrody głównej, tj. każdorazowo 100 tysięcy zł. dodatkowo przewidziano 24 nagrody w wysokości 10 tysięcy zł, 96 nagród po1 tysiąc zł oraz 640 nagród niespodzianek po 100 zł, które można wygrać, rozwiązując quizy. Łączna pula nagród to ponad 1 mln złotych. 
Uczestnik, który nie zdobył żadnej nagrody w losowaniu, automatycznie bierze udział w kolejnych losowaniach. Dotychczasową pulę punktów wciąż można zwiększać, wykonując kolejne zadania. Dzięki temu szanse na zwycięstwo stale rosną.  
Organizatorzy 
Organizatorem akcji na zlecenie Polskiego Funduszu Rozwoju SA jest Nofsza sp. z o.o., należąca do Grupy Eura7. Akademia Korzyści PPK realizowana będzie od stycznia do października 2023 roku. 
Dodatkowo w ramach akcji przewidziana jest szeroka akcja informacyjna, obejmująca internet, radio oraz prasę. 
Po więcej informacji na temat Akademii Korzyści PPK można sięgnąć na stronę 
http://konkurs.mojeppk.pl/. Organizatorzy zapraszają też do kontaktu mailowego: media@pfr.pl. Więcej pod adresem http://konkurs.mojeppk.pl/ 

Skomentuj artykuł: