Vela Poland po trzech kwartałach przekroczyła 1 mln zł przychodów i planuje kolejne inwestycje

Spółka Vela Poland, właściciel biura nieruchomości i platformy Tripinvest z ofertami nieruchomości w zagranicznych kurortach w pierwszych trzech kwartałach wypracowała ponad 1 mln zł przychodów. W raportowanym okresie spółka skupiała się na pracach technologicznych nad rozwojem serwisu Tripinvest i pracach przygotowawczych do wejścia na rynki Belgii, Niemiec i Rumunii. Vela Poland pozyskała ostatnio ćwierć miliona złotych na rozwój na rynku rumuńskim. W perspektywie 2 lat firma planuje debiut na NewConnect. 

– W sierpniu br. zakończyliśmy drugą kampanię crowdfundingową. Znaczną część pozyskanego kapitału przeznaczyliśmy na rozwój oferty, zespołu, a także struktur sprzedażowych. W trzecim kwartale rozbudowaliśmy szczególnie zespół w Hiszpanii, zatrudniliśmy kolejne osoby do obsługi zamówień. Już teraz widzimy, że działania te przyniosły efekt, według naszych szacunków klienci złożyli zapisy na nieruchomości o łącznej kwocie 14 mln zł w ostatnim okresie - mówi Michał Ćwierzyk, prezes Vela Poland.

- Rozwijamy się też w Rumunii, w październiku pozyskaliśmy ćwierć miliona złotych na rozwój na tym rynku. Aktualnie rozbudowujemy stronę i ofertę dedykowaną do klientów z Rumunii. Zauważyliśmy, że przyjęty model, bazujący na e-commerce, pozwala nam skalować działalność znacznie bardziej dynamicznie niż w tradycyjnej formie – dodaje Michał Ćwierzyk.

Vela Poland w dalszym ciągu potrzymuje plan debiutu na NewConnect. Przed wejściem na giełdę spółka zamierza wejść z ofertą na kolejne rynki m.in. w Belgii i Niemczech. Według badania przeprowadzonego na zlecenie spółki rynek belgijski i niemiecki należą do najbardziej atrakcyjnych pod względem wydatków inwestorów na nieruchomości w Hiszpanii. Spółka przez trzy kwartały 2022 roku osiągnęła ponad 1 mln zł przychodów, przy 78 tys. zł straty netto. 

- Mimo naprawdę wymagającego czasu jesteśmy zadowoleni z wypracowanych wyników. Przez trzy kwartały ponieśliśmy duże koszty na inwestycje i rozwój naszych usług. Sądzimy, że to nadchodzące miesiące, a także 2023 rok pokażą efekt skali. Rozwijamy się wielopoziomowo, a poniesione koszty na promocję, dopracowanie działań SEO i procesu sprzedażowego pozwolą nam wypracować jeszcze lepsze wyniki

dodaje Michał Ćwierzyk.

Vela Poland pierwsze kroki na rynku kapitałowym postawiła w 2021 roku, spółka przeprowadziła wtedy pierwszą kampanię crowdinvestingową. Firma jest właścicielem m.in. marki Tripinvest, która działa na rynku od 2018 roku. W trakcie pierwszych lat działalności skoncentrowano się na pozyskaniu ofert, utworzeniu systemu partnerskiego oraz zbudowaniu sprawnego zespołu. co zdecydowanie wpłynęło na jej przyszłe skalowanie. Spółka analizuje także wprowadzenie usług w modelu franczyzowym w innych krajach.

Vela Poland S.A. umożliwia wsparcie w procesie kredytowania, potransakcyjnej obsługi inwestycji. Spółka w 2022 r. prognozuje ok. 1,3 mln zł przychodu oraz blisko 200 tys. zysku EBITDA. W perspektywie dwóch lat firma chce zadebiutować na NewConnect.

Źródło

Skomentuj artykuł: