W czasach pandemii gotówkę wybierają karty i telefony

W ostatnich dniach w Polsce wzrasta liczba transakcji bezgotówkowych. Jak się okazuje, taki sposób płatności promują teraz zarówno rząd, jak i sklepy, banki czy organizacje płatnicze.

Z informacji „Rzeczpospolitej” wynika, że pandemia koronawirusa ma wpływ na sposoby płatności za codzienne zakupy. Jak podkreślają autorzy materiału, do płatności bezgotówkowych zachęcają i sklepy i rządzący. Apelował w tej sprawie m.in. premier Mateusz Morawiecki. Podobne apele - jak zauważa płyną z banków.

W ostatnich dniach zauważamy wzrost transakcji bezgotówkowych. Oprócz tego podejmujemy działania komunikacyjne skoncentrowane na profilaktyce: przypominamy wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz głównego inspektora sanitarnego (GIS) i promujemy zasady higieny, które wspierają zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników i klientów”.

mówi cytowana w tekście Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego Lidla.

Wzrost transakcji bezgotówkowych zanotował m.in. bank PKO BP oraz Orlen.

Obserwujemy lawinowy wzrost popularności naszej aplikacji Orlen Pay, co świadczy o tym, że klienci naszych stacji bardzo odpowiedzialnie pochodzą do kwestii ograniczenia kontaktów w obliczu koronawirusa.

informuje cytowany Michał Kos z działu PR Orlenu.
Źródło

Skomentuj artykuł: