Wiceminister Grzegorz Piechowiak spotkał się z przedstawicielami Polsko-Amerykańskiej Rady Biznesu

Polsko-amerykańskie relacje gospodarcze, w tym kwestia amerykańskich inwestycji w Polsce – to główne tematy dzisiejszej rozmowy wiceministra rozwoju i technologii Grzegorza Piechowiaka z przedstawicielami Polsko-Amerykańskiej Rady Biznesu.

Przywiązuję dużą wagę do stosunków gospodarczych ze Stanami Zjednoczonymi. Cieszę się, że Polska jest głównym odbiorcą amerykańskich inwestycji w Europie Środkowo-Wschodniej. Aż 40 proc. całkowitego kapitału, jaki firmy amerykańskie zainwestowały w tym regionie, znajduje się w naszym kraju

powiedział wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

 Inwestycje amerykańskie w Polsce były i są istotnym elementem modernizacji polskiej gospodarki. Zapewniają zachowanie istniejących i tworzenie nowych miejsc pracy. Umożliwiają wprowadzanie nowych technologii i know-how.  Zachęcamy amerykańskie firmy do dalszych inwestycji w naszym kraju

dodał wiceszef MRiT.

W spotkaniu z wiceministrem Grzegorzem Piechowiakiem uczestniczyli przedstawiciele kilkunastu amerykańskich firm, w tym m.in. takich jak: IBM, Jacobs,  Raytheon  Technologies, Lockheed Martin czy Oxbow Energy.

Polsko-amerykańskie relacje biznesowe

Polsko-Amerykańska Rada Biznesu to pozarządowa instytucja z siedzibą w Waszyngtonie. Zrzesza firmy amerykańskie, zainteresowane działalnością na polskim rynku (przede wszystkim inwestorów). Wspiera dwustronną współpracę gospodarczą, zarówno handlową jak i inwestycyjną, organizując wydarzenia, misje, spotkania w Stanach Zjednoczonych (głównie Waszyngtonie) i w Polsce.

Rada organizuje doroczne misje gospodarcze do Polski, podczas których odbywają się spotkania z udziałem polskich władz. Przy okazji misji w 2018 r. zorganizowano Polsko-Amerykański Szczyt Gospodarczy z udziałem premiera, prezydenta RP oraz członków kierownictwa MRiT.

Źródło

Skomentuj artykuł: