Wiceminister Soboń Ambasadorem Polskiej Gospodarki

Wiceminister finansów Artur Soboń został uhonorowany tytułem Ambasadora Polskiej Gospodarki m. in. za bycie człowiekiem dialogu i „ministrem do zadań specjalnych”. Nagrodę wręczono w trakcie XXX jubileuszowego Welconomy Forum, które odbywało się w Toruniu.

W uzasadnieniu przypomniano, że to właśnie wiceminister Soboń był koordynatorem prac nad ustawą „Niskie Podatki”, która weszły w życie 1 lipca 2022 r., obniżając m.in. stawkę podatku PIT z 17 proc. na 12 proc.

- Premier Mateusz Morawiecki, otwierając Welconomy Forum, powiedział o potrzebie upraszczania systemu podatkowego. W tym kierunku będę proponował kolejne rozwiązania podatkowe. Jednym z priorytetów będzie nowelizacja ordynacji podatkowej czy wdrożenie rozwiązań strategii rozwoju rynku kapitałowego. Na pewno będą też propozycje na kolejną kadencję 

– mówił wiceminister Soboń.

Welconomy Forum w Toruń to miejsce spotkań świata biznesu, polityki, nauki i samorządu. Co roku w sesjach plenarnych i kilkunastu panelach dyskusyjnych uczestniczy około półtora tysiąca gości. Organizatorem jest Stowarzyszenie „Integracja i Współpraca”.

Źródło

Skomentuj artykuł: