Wizz Air: powrót do wielkiego latania nastąpi późnym latem

Węgierska tania linia lotnicza Wizz Air prognozuje, że przewoźniczy powietrzni wrócą do poważnego latania późnym latem kiedy sytuacja pandemiczna zacznie się stopniowo poprawiać.

Kiedy branża turystyczna wkracza w drugi rok ograniczeń związanych z pandemią,
Wizz Air prognozuje, że ‌‌tempo ożywienia na rynku podróży wzrośnie, gdy krajowe programy szczepień poczynią postępy na kluczowych rynkach, w tym na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, Polsce i we Włoszech.

 „Początek roku finansowego kończącego się 31 marca 2022 r. Nadal jest naznaczony ograniczeniami w podróżowaniu po naszym regionie i spodziewamy się jedynie stopniowego ożywienia ruchu do późnego lata 2021 r.” - podała linia lotnicza.

Za 12 miesięcy do końca marca 2021 r. Wizz Air poinformował, że odnotuje stratę w wysokości od 475 mln euro do 495 mln euro. 

W najbliższych miesiącach nie wszystko przebiegać będzie łatwo. Na przykład brytyjski rząd rozczarował linie lotnicze i konsumentów w ub. tygodniu, nie ogłaszając, kiedy masowe podróże mogą zostać wznowione i które kraje znajdą się na jego zielonej liście miejsc docelowych o niskim ryzyku.

Pomimo trwającej niepewności niektóre linie lotnicze np. easyJet czy British Airways były optymistyczne wierząc, że niektóre podróże z i do Wielkiej Brytanii zostaną wznowione od 17 maja. Tak się jednak nie stało.

Wizz Air jest jedną z najsilniejszych finansowo linii lotniczych w Europie, która ‌‌na koniec minionego roku dysponowała łączną gotówkę w wysokości 1,615 miliarda euro, co oznacza, że ‌‌może przetrwać wiele lat bez latania.

Źródło

Skomentuj artykuł:

N