Wkrótce wakacyjny szczyt cen paliw

W najbliższych dniach może kształtować się wakacyjny szczyt cen paliw, a średni poziom cen benzyny Pb95 i ON nie powinien przekroczyć poziomów 4,40-4,45 - prognozują analitycy BM Reflex.

"W mijającym tygodniu średnia krajowa cena benzyny Pb95 wzrosła 4 gr./l do poziomu 4,39 PLN/l. Olej napędowy podrożał również 4 gr./l i aktualna średnia krajowa cena tego paliwa to 4,32 PLN/l. Kolejny tydzień z rzędu natomiast nie zmieniły się średnie ceny autogazu i w dalszym ciągu litr tego paliwa kosztuje w kraju średnio 2,02 PLN/l. W sumie w lipcu benzyna Pb95 i olej napędowy podrożały średnio 15 gr./l i 12 gr./l. Podwyżki te wynikały tylko i wyłącznie z powrotu poziomu marż detalicznych do średniej" - napisano w raporcie.

"Natomiast nabierające tempa spadki hurtowych cen paliw, wynikające głównie z dalszego osłabienia dolara, powinny zdecydowanie pomóc w ustabilizowaniu cen paliw w kraju. Wydaje się, że w najbliższych dniach może właśnie kształtować się wakacyjny szczyt cen paliw, a średni krajowy poziom cen benzyny Pb95 i oleju napędowego nie powinien wzrosnąć powyżej poziomów 4,40 – 4,45 PLN/l" - dodano.

Źródło

Skomentuj artykuł: