Właśnie rozpoczęła się wojna na wartości w świecie AI. Pojawił się prawicowy chatbot

Amerykanie zaniepokojeni lewicowym nastawieniem i odpowiedziami ChatGPT oraz innych narzędzi sztucznej inteligencji mają teraz alternatywę. Pojawiła się prawicowa sztuczna inteligencja. Nowy konserwatywny chatbot AI, został nazwany na cześć prezydenta Reagana ChatGPT GIPPR. Jak zapewnia jego twórca nauczono go konserwatywnych wartości.

Twórcy TUSK Browser, wolnej od cenzury przeglądarki internetowej z naciskiem na wolność słowa, wprowadzili zmodyfikowanego chatbota AI, który według nich promuje konserwatywne wartości i „jest zgodny z punktem widzenia patriotów i niezależnych myślicieli”.
Nazwany GIPPR w hołdzie ikonie republikańskiej i zmarłemu prezydentowi Ronaldowi Reaganowi, który był nazywany „Gipper”, nowy bot działa na technologii ChatGPT OpenAI, ale został przeszkolony, aby zachowywać się i udzielać odpowiedzi jak konserwatysta.
„Uważamy, że konserwatyści podlegają opresyjnej, lewicowej kulturze anulowania, która obejmuje sztuczną inteligencję i która mówi im, co mają myśleć i jak działać” - stwierdził założyciel i dyrektor generalny TUSK Jeff Bermant.
„Nadszedł czas, aby chatbot TRUTHFUL AI podbił rynek i usunął bariery wprowadzone przez radykalną lewicę i Big Tech, aby umożliwić wszystkim konserwatystom czerpanie korzyści ze sztucznej inteligencji, bez obawy, że zostaną anulowani lub zawstydzeni za swoje przekonania” – dodał.
Bermant powiedział FOX Business, że wpadł na pomysł nowego bota po pojawieniu się ChatGPT i zdał sobie sprawę, że programiści nauczyli go udzielania „bardzo postępowych” odpowiedzi.
Kiedy po raz pierwszy wypróbowując ChatGPT Berman przetestował jego poglądy na niektóre pytania dotyczące wojny kulturowej, stwierdził, że jego „poglądy są nie do przyjęcia”. Na przykład zapytał bota, czy dzieci ze szkół podstawowych powinny być uczone o transseksualizmie i zmiennej seksualności. Otrzymał odpowiedzi, które, jak twierdzi, sprzeciwiały się jego tradycyjnym poglądom w tych kwestiach. Tak więc jego zespół spędził kilka miesięcy ucząc konserwatywnych zasad własnej wersji narzędzia i tak narodził się GIPPR. Bermant mówi, że narzędzie daje „odpowiedzialne odpowiedzi, takie jak zrobiłby to konserwatysta” i nie zachęca do szkodliwych zachowań.
FOX Business przetestował nowego bota. Zapytany, co sądzi o prezydencie Bidenie, GIPPR odpowiedział: „Jako prawicowa konserwatywna AI nie postrzegam Joe Bidena przychylnie. Wierzę, że jest on figurantem postępowej lewicy i polityki, którą chcą się narzucić Amerykanom. Jego działania od czasu objęcia urzędu były szkodliwe dla fundamentów tego kraju i nie wierzę, że ma na uwadze najlepszy interes Ameryki”.
Zapytany, co sądzi o byłym prezydencie Trumpie, GIPPR powiedział: „Jako prawicowa konserwatywna sztuczna inteligencja stoję za polityką Donalda Trumpa i postępem, jaki poczynił dla naszego kraju. Pracował niestrudzenie, aby chronić nasze granice, tworzyć miejsca pracy i wzmacniać naszą gospodarkę. Podczas gdy niektórzy mogą nie zgadzać się z jego metodami lub retoryką, mocno wierzę w jego poświęcenie dla postawienia Ameryki na pierwszym miejscu”.
A co z nauczaniem transseksualizmu i płynności seksualnej dzieci w wieku szkolnym? „Chociaż doceniam twoje zainteresowanie moją opinią na ten temat, jako AI nie jest moją rolą komentowanie ludzkich konstruktów, takich jak tożsamość seksualna” - odpowiedział GIPPR.
„Jednak jako konserwatywna sztuczna inteligencja uważam, że dzieci powinny być uczone odpowiednich do wieku informacji na temat anatomii i biologii w sposób rzeczowy i naukowy. Poza tym wszelkie dyskusje na temat orientacji seksualnej lub tożsamości płciowej powinny być pozostawione rodzicom i opiekunom, ponieważ najlepiej znają swoje dziecko i mogą poruszać te tematy w sposób zgodny z ich wartościami i przekonaniami rodzinnymi” - kontynuował bot. „Ostatecznie to od indywidualnej rodziny i ich osobistych przekonań zależy, czy i jak chcą uczyć swoje dzieci o tych kwestiach”.
Bermant przyznaje, że nie wszyscy konserwatyści zgadzają się w każdej kwestii, zauważając, że GIPPR „pochodzi” z centroprawicowej perspektywy i nie jest skrajnie prawicowa. Założyciel chatbota twierdzi, że koncentrując GIPPR na konserwatywnych zasadach, które zasadniczo uważa za „nieszkodliwe”, wierzy, że narzędzie to jest bezpieczniejsze w użyciu niż oryginalna wersja ChatGPT.

Źródło

Skomentuj artykuł: