Wynik sektora budowlanego lepszy od prognoz

Wynik sektora budowlanego okazał się lepszy od prognoz rynkowych i naszych szacunków - wskazał minister rozwoju i technologii Waldemar Buda, komentując dane GUS. Dodał, że pozytywnie na wyniki budownictwa wpływają m.in. prace remontowe i termomodernizacja.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że produkcja budowlano-montażowa w październiku 2022 r. wzrosła o 3,9 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem o 4 proc.

Analitycy spodziewali się wzrostu produkcji budowlano-montażowej rdr o 1,1 proc., a w ujęciu miesiąc do miesiąca wzrostu o 0,6 proc.

Według szefa resortu technologii dane GUS są "pozytywne". "Wynik sektora budowlanego okazał się być lepszy od prognoz rynkowych i naszych szacunków" - stwierdził minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Zwrócił uwagę, że produkcja w okresie 10 miesięcy wzrosła o 8,1 proc. rok do roku we wszystkich działach budownictwa.

"Pozytywnie na wyniki budownictwa wpływają prace remontowe, termomodernizacja, a także wdrażane w MRiT programy wspierające procesy budowlane"

- wskazał.

Dodał, że okres zimowy, w zależności od pogody, może być trudniejszy dla firm budowlanych. 

Źródło

Skomentuj artykuł: