Wysokie miejsce polskiej uczelni ekonomicznej w rankingu Executive MBA

44. miejsce na świecie i pierwsze w regionie zajmują studia Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego z Warszawy. To dotychczas największy sukces międzynarodowy polskich uczelni kształcących menedżerów.

Koźmiński znalazł się w pierwszej lidze, obok tak znanych uczelni, jak New York University (40. miejsce), Cornell University (47.) czy University of Michigan (51.). Ranking stu najlepszych na świecie studiów menedżerskich Executive MBA 2022 opublikował brytyjski dziennik „Financial Times”.

Rankingi „Financial Times” obejmują najlepsze uczelnie ekonomiczne i szkoły biznesu, które posiadają przynajmniej jedną z dwóch uznawanych na świecie akredytacji: AACSB lub EQUIS. Akademia Leona Koźmińskiego od dziesięciu lat ma obie. Nie wystarczy jednak mieć akredytację, którą uzyskało kilkaset spośród 15 tys. działających uczelni biznesowych.

Program kształcenia musi wyróżniać się pod względem umiędzynarodowienia, zaangażowania w obszarze ESG (environmental, social, governance), publikacji naukowych, a przede wszystkim awansów zawodowych i finansowych absolwentów. Redakcja „FT” prowadzi rankingi według własnej metodologii, bazując na oficjalnych danych z uczelni i ankietach od absolwentów, którzy ukończyli studia trzy lata wcześniej. W ocenianych kategoriach Koźmiński z roku na rok czyni ogromne postępy, dzięki czemu w tym roku uczelnia awansowała w rankingu o 10 miejsc.

- Studia Executive MBA kładą nacisk na praktyczne kształcenie i wykorzystanie nowych technologii, nie zapominając przy tym o wartościach. Program dopasowujemy do zmieniającego się świata. Obok solidnej wiedzy odzwierciedlanej w studiach przypadków, staramy się inspirować słuchaczy, pokazując, jak skutecznie zarządzać i działać, pamiętając o świecie, społeczeństwie i o sobie samych - mówi dr Sylwia Hałas-Dej, dziekan Kozminski Executive Business School.

Executive MBA Akademii Leona Koźmińskiego to najstarszy program tego typu w Polsce, działający nieprzerwanie od 1989 r. (został powołany jeszcze przed powstaniem uczelni).
W rankingu „FT” znalazł się również program EMBA oferowany przez ESCP Business School we współpracy z sześcioma europejskimi uczelniami, w tym z Akademią Leona Koźmińskiego.  Zajął wysokie, piąte miejsce na świecie, głównie dzięki umiędzynarodowieniu i wartości dodanej wnoszonej przez partnerów.

Studia Executive MBA podejmują osoby, które chcą być na bieżąco z nowymi trendami w zarządzaniu i przyczyniać się do etycznego, zrównoważonego rozwoju swoich firm.

Zwycięzcami tegorocznego rankingu EMBA 2022 „FT” są programy wyróżniające się wielokulturowością: Kellogg/HKUST realizowany w Hongkongu, Ceibs (Chiny, Szwajcaria i Ghana), Tsinghua University/Insead (Chiny, Singapur, Francja i Zjednoczone Emiraty Arabskie). Miejsce na podium zapewnili im absolwenci stanowiący wysoko wynagradzaną wyższą kadrę menedżerską firm działających na rynkach międzynarodowych.

Skomentuj artykuł: