Z mObywatel korzysta ponad 4 mln osób

Z aplikacji mObywatel korzysta już ponad 4 mln osób wobec ok. 1,3 mln użytkowników rok temu - poinformował Wydział Promocji Polityki Cyfrowej KPRM.

Według urzędników z aplikacji obecnie korzysta 4 mln 37 tys. 956 obywateli.

Jeszcze rok temu z naszej aplikacji korzystało nieco ponad 1,3 mln osób. (...) To najlepszy dowód na to, że Polacy doceniają możliwości, jakie daje im nasza aplikacja

powiedział minister Adam Andruszkiewicz.

Jak dodał, "naszą aplikację tworzymy z myślą o wszystkich Polakach - starszych i młodszych".

Andruszkiewicz wskazał, że "mObywatel przyda się seniorom - znajdą w niej swojej e-recepty, rodzinom - które dzięki aplikacji mają szybki dostęp do Karty Dużej Rodziny, młodzieży - która może korzystać z mLegitymacji". Według Andruszkiewicza "mObywatel to aplikacja dla tych, którzy po prostu cenią wygodę i bezpieczeństwo".

W komunikacie przypomniano, że aplikacja mObywatel to cyfrowy portfel na dokumenty, w którym można znaleźć m.in. odzwierciedlenie danych z dowodu osobistego, a także mPrawo Jazdy, mPojazd (cyfrowe odzwierciedlenie dowodu rejestracyjnego samochodu), licznik punktów karnych, Kartę Dużej Rodziny oraz Unijny Certyfikat COVID, a także mLegitymację szkolną lub studencką i bilety kolejowe zakupione w systemie Bilkom.

Wydział ds. cyfryzacji poinformował, że z aplikacji mObywatel można korzystać w sytuacjach, w których wymagane jest okazanie dokumentu, np. w pociągach, hotelach, wypożyczalniach sprzętu sportowego, na poczcie podczas odbioru przesyłek, w placówkach usługowo-handlowych podczas zakładania kart lojalnościowych, jak i podczas wyborów.

Prawo do posługiwania się mObywatelem i okazywania za pomocą tej aplikacji dokumentów daje ustawa o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.
Program dostępny jest na telefony z systemami iOS i Android.

Źródło

Skomentuj artykuł:

N