„Zerowy Vat na żywność był parasolem ochronnym”. Morawiecki: Będziemy kontynuować tę tarczę, w niezmienionym kształcie

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zerowy VAT na żywność. - Przynajmniej przez pierwsze półrocze przyszłego roku - powiedział dziś szef rządu.

Minister finansów podała, że w tym tygodniu ukaże się rozporządzenie jej resortu wprowadzające zerową stawkę VAT na żywność.

Cały świat zmaga się z konsekwencjami dwóch wirusów - jeden to koronawirus a drugi to wirus rosyjskiego imperializmu. Mamy do czynienia z energetycznym szantażem, który został zastosowany nie tylko wobec Ukrainy i Polski, ale wobec całej Europy

– powiedział Mateusz Morawiecki.

Przypomniał, że w zeszłym roku rząd zaciągnął hamulec rozpędzonym cenom bardzo wysokiej inflacji. „Od końca zeszłego i na początku tego roku doprowadziliśmy do złagodzenia inflacji poprzez redukcję stawki VAT i akcyzy na wiele grup produktów – mówił.

Wprowadziliśmy pakiet Tarcz: Antyinflacyjną, Solidarnościową oraz Energetyczną, które zadziałały. Od początku opracowywaliśmy działania mające na celu zmniejszenie skutków inflacji. Parasolem ochronnym był przede wszystkim zerowy VAT na żywność. Kontynuujemy tę tarczę, w takim kształcie jak do tej pory, przynajmniej przez pierwsze półrocze 2023

– zapowiedział premier Morawiecki.

Źródło

Skomentuj artykuł: