Zyska: już dziś moc zainstalowana w OZE wynosi 23,4 GW

W ciągu ostatnich trzech, czterech lat osiągnęliśmy ogromny postęp w rozwoju OZE. Już dziś moc zainstalowana w OZE wynosi 23,4 GW. To trzykrotnie więcej niż na koniec 2015 r. - powiedział wiceminister klimatu i środowiska, Ireneusz Zyska.

Podczas konferencji EuroPOWER & OZE Power, będącej jednym z najważniejszych wydarzeń dla branży energetycznej w kraju w roli jednego z prelegentów w konferencji wziął udział wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska, który swoje wypowiedzi na łamach konferencji poświęcił kwestiom związanym z transformacją energetyczną. Mówił m.in. o rozwoju OZE, energetyce rozproszonej, inwestycjach w wodór i atom. 

- W ciągu ostatnich trzech, czterech lat osiągnęliśmy ogromny postęp w rozwoju OZE. Już dziś moc zainstalowana w OZE wynosi 23,4 GW. To trzykrotnie więcej niż na koniec 2015 r. W najbliższych latach wzrost ten będzie niemal wykładniczy. Zgodnie z założeniami do aktualizacji Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. do końca tej dekady moc zainstalowana w OZE osiągnie 50, a w perspektywie 2040 r. 88 GW. To czterokrotnie więcej niż dzisiaj. To pokazuje skalę zmian jakie zachodzą i będą zachodziły w sektorze energetycznym

powiedział w inauguracyjnym przemówieniu wiceminister Ireneusz Zyska.

Skomentuj artykuł: