1,1 mln wniosków o "Dobry start" dla 1,6 mln dzieci

Rodzice i opiekunowie złożyli już 1,1 mln wniosków o "Dobry start", co objęło 1,6 mln dzieci - informuje w środę Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Od 1 lipca trwa nabór wniosków do tegorocznej edycji programu "Dobry start". To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka.

"Obsługa programu przebiega bardzo sprawnie. Każdego dnia do ZUS wpływają nowe wnioski. Rodzice i opiekunowie złożyli już 1,1 mln wniosków o +Dobry start+, co objęło 1,6 mln dzieci. To istotne wsparcie dla wielu rodzin" - przekazała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Profesor Uścińska przypomniała, że wnioski o "Dobry start" można składać do ZUS tylko drogą elektroniczną poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, aplikację mZUS, portal Emp@tia oraz bankowość elektroniczną.

Prezes ZUS dodała, że świadczenie „Dobry start” w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnością – do ukończenia 24. roku życia.

Wnioski o świadczenie, tak jak w latach ubiegłych, można składać od 1 lipca do 30 listopada danego roku. Wnioski po tym terminie zostaną pozostawione bez rozpatrzenia.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach – we wrześniu, październiku lub listopadzie, to wsparcie trafi do rodziny w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Źródło

Skomentuj artykuł: