5 mln wniosków o dodatek węglowy

Ponad 600 tys. wniosków o dodatek węglowy jest jeszcze w trakcie rozpatrywania - poinformowała podczas konferencji minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że w sumie takich wniosków wpłynęło około 5 mln.

"Jeżeli chodzi o dodatek węglowy, ten dodatek jest ciągle wypłacany. Dane z ostatniego tygodnia, przekazane przez wojewodów (...) wskazują, że ponad 600 tys. wniosków jeszcze jest w trakcie rozpatrywania. Wpłynęło tych wniosków około 5 mln" - powiedziała minister Moskwa.

Minister przekazała, że w najbliższych dniach gminy będą w stanie zweryfikować wnioski, które jeszcze nie zostały rozpatrzone.

Dodatek węglowy w wysokości 3 000 zł zasila budżety domowe gospodarstw domowych, których źródłem ogrzewania jest węgiel lub paliwa węglopochodne. Przysługuje gospodarstwom, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego. Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Wnioski o wypłatę dodatku węglowego można było składać do gminy do 30 listopada 2022 r.

Źródło

Skomentuj artykuł: