Albicla.com hitem! Rejestrują się tysiące nowych użytkowników

Wczoraj o godz. 17 ruszyła rejestracja na nowym portalu Albicla.com, stworzonym przez media Strefy Wolnego Słowa. W serwisie próżno szukać cenzury i blokowania kont! Albicla jest alternatywą dla światowych gigantów społecznościowych. Po pierwszych godzinach liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła już 21 tysięcy osób.

W środę 20 stycznia oficjalnie wystartował portal Albicla.com, w którym konto może założyć każdy internauta ceniący sobie wolność słowa. To forum dyskusyjne, pozbawione cenzury praktykowanej przez światowych gigantów społecznościowych. W pierwszych godzinach funkcjonowania Albicli dziesiątki tysięcy ludzi stało się jego użytkownikami. To największy sukces tego typu portali w Polsce.

Pojawiły się już pierwsze hasła: "Let AlBiCla - Let All Be Clear" - co w języku angielskim oznacza "Postawmy sprawę jasno". Drugą maksymą przyświecającą twórcom serwisu jest: „ABC – A Better Choice” - „lepszy wybór”.

Chcemy w dobie cenzurowania treści komunikatorów dać naszym czytelnikom możliwość wolnej dyskusji

mówi o nowo powstającym portalu społecznościowym Albicla redaktor naczelny Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie Tomasz Sakiewicz.

Liczymy na to, że wielu ludzi o konserwatywnych poglądach z Polski i świata założy sobie konta. Ale chcemy też ułatwiać debatę tym, którzy mają konta na innych mediach społecznościowych. Nie robimy tego po to, aby zabierać komuś cokolwiek, tylko wręcz przeciwnie – wesprzeć te inne media społecznościowe; pokazać im wysokie standardy wolności słowa

dodał.

Ryszard Kapuściński, prezes klubów „Gazety Polskiej” podał, że na portalu będą mogli rejestrować się ludzie z całego świata.

Albicla ma być alternatywą dla serwisów, które tylko w teorii praktykują wolność słowa. Blokowanie w tych największych mediach prezydenta Donalda Trumpa oraz innych osób o konserwatywnych poglądach doprowadzi do tego, że za jakiś czas zaledwie grupka osób będzie miała monopol na przekazywanie informacji i kreowanie rzeczywistości w sieci

zauważa Ryszard Kapuściński.

W serwisie zarejestrowali się m.in. wicepremier Piotr Gliński oraz wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Zachęcamy do rejestracji na www.albicla.com. Wybierzcie wolność słowa!

Źródło

Skomentuj artykuł: