Axel Springer skupi się na Polsce

Koncern wydawniczy Axel Springer i szwajcarska grupa Ringier ogłosiły daleko idące zmiany w swej spółce joint venture w Europie Środkowej i Wschodniej. Axel Springer oddaje szwajcarskiej grupie Ringier całość działalności w większości państw Europy Środkowej i Wschodniej – z wyjątkiem Polski.

Szwajcarzy przejmą całość działalności spółki na Węgrzech, Słowacji, w Serbii oraz na Litwie, Łotwie i w Estonii. Z kolei Axel Springer, nadal we współpracy z Ringierem, zamierza skoncentrować się na kluczowym rynku w regionie, jakim jest Polska, gdzie nadal ma działać joint venture Ringier Axel Springer.

„Inwestycyjny punkt ciężkości w segmencie News Media znajduje się w Niemczech, USA i w Polsce. Odpowiednio do tego odnoszące sukcesy joint venture pomiędzy spółkami Ringier i Axel Spriger w Polsce zostaje zachowane bez zmian”

poinformowały w tym tygodniu obie firmy.

Ringier Axel Springer Polska ma ponad 20 marek wydawniczych i internetowych. Są wśród nich m.in. dzienniki „Fakt” i „Przegląd Sportowy, tygodnik „Newsweek” oraz serwis Onet.pl.

„W ramach naszej strategii wzrostu skoncentrujemy się na strategicznych kluczowych obszarach i dużych rynkach”

zapowiedział z kolei Jan Bayer, członek zarządu Axel Springer do spraw News Media.

„Do tych rynków zalicza się Polska z blisko 40 milionami mieszkańców. Dla nich będziemy dalej digitalizować i rozwijać naszą ofertę dziennikarską i ogłoszeniową”

dodał.

Dyrektorem zarządzającym spółki w Polsce pozostanie Mark Dekan.

Spółka Ringier Axel Springer Media AG powstała w lipcu 2010 roku. Od tamtego czasu joint venture koncernu z siedzibą w Berlinie i szwajcarskiej grupy medialnej stało się jednym z największych przedsiębiorstw medialnych w Europie Środkowej i Wschodniej, zatrudniającym - jak podano w komunikacie - około 3100 pracowników. Portfolio obejmuje 200 tytułów gazet, czasopism i produktów cyfrowych.

Obecnie największym udziałowcem założonego w Niemczech koncernu Axel Springer jest amerykański fundusz inwestycyjny KKR, posiadający 35,6 procent udziałów.

Źródło

Skomentuj artykuł:

N