Barbórka: KGHM jest jednym z filarów polskiej gospodarki

70 pracowników KGHM odebrało odznaczenia państwowe, kordziki górnicze i honorowe szpady górnicze podczas uroczystej centralnej Akademii Barbórkowej. Po przerwie spowodowanej pandemią miedziowy gigant wraca do obchodów górniczego święta w tradycyjnej, uroczystej formule.

Bez maseczek i restrykcyjnych obostrzeń, w wyjątkowej atmosferze i z udziałem zaproszonych gości – wyróżnieni pracownicy KGHM odebrali Medale za Długoletnią Służbę z rąk Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego i prezesa KGHM Tomasza Zdzikota. 30 osób otrzymało honorowe szpady górnicze – symbol honoru, wolności i godności górnika.

– Choć jestem tu od niedawna, to już mogę powiedzieć, że KGHM to wyjątkowa społeczność, wyjątkowa Załoga. To ogromna wartość. KGHM jest jednym z filarów polskiej gospodarki. Tego sukcesu nie byłoby bez Waszej pracy. Na słowa uznania i podziękowania zasługują nie tylko wyróżnione dziś osoby, ale cała górnicza brać KGHM. To Wy tworzycie wartość tej firmy. Niech Święta Barbara czuwa nad Wami każdego dnia! Niech żyje górniczy stan! – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes KGHM.