Biedronka podnosi limit płatności kartą bez PIN-u

Biedronka od piątku wprowadza możliwość zapłaty zbliżeniowej za zakupy do 100 zł bez konieczności potwierdzania kodem PIN - poinformowała firma. Jak dodano, ponad 6,7 tys. terminali zostało dostosowanych do nowego limitu, a kolejne dołączą w weekend.

"Klienci sklepów Biedronka w całej Polsce będą mogli zapłacić zbliżeniowo za zakupy do 100 zł bez konieczności potwierdzania ich kodem PIN. Proces wdrażania tej zmiany rozpoczął się w piątek, 20 marca, i objął od razu wszystkie sklepy sieci" - poinformowała w komunikacie Biedronka.

Firma wskazała, że to kolejne udogodnienia wprowadzone "z troski o bezpieczeństwo klientów i pracowników, które Biedronka ogłosiła w ostatnich dniach".

Jak przekazano, z danych sieci Biedronka wynika, że klienci coraz częściej wykorzystują płatności kartą podczas zakupów: sprzedaż przy użyciu transakcji bezgotówkowych w okresie od 9 do 18 marca 2020 roku wzrosła w stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku o blisko 10 punktów procentowych.

"Teraz dzięki podwyższonemu limitowi transakcje zbliżeniowe do 100 zł nie będą wymagały potwierdzania kodem PIN na klawiaturze terminali - wystarczy zbliżenie karty płatniczej lub telefonu z podpiętą kartą"

czytamy.

W komunikacie przekazano, że od piątku 20 marca, ponad 6,7 tys. terminali zostało dostosowanych do nowego limitu, a kolejne dołączą w weekend. Jak dodano, "zmiana jest możliwa dzięki bliskiej współpracy sieci Biedronka z agentem rozliczeniowym, którym jest Bank Pekao S.A.".

- 20 i 21 marca wdrażamy wielką zmianę we wszystkich naszych sklepach, których mamy ponad 3000 w całym kraju - terminale płatnicze zaczną obsługiwać podwyższone limity płatności zbliżeniowych. Wierzymy, że dzięki temu klienci będą mogli wygodniej i jeszcze bezpieczniej dokonywać płatności. Przypominam również, że korzystanie z karty lojalnościowej Moja Biedronka nie wymaga jej fizycznego podawania kasjerowi – wystarczy pokazać numer telefonu zapisany na karteczce czy ekranie telefonu lub po prostu go podyktować - powiedziała cytowana w komunikacie dyrektor działu skarbca w sieci Biedronka Lidia Stegenta-Głowala.

Biedronka przypomniała, że w związku z aktualną sytuacją, sieć wprowadziła rozwiązania w trosce o bezpieczeństwo pracowników i osób dokonujących zakupów. Klienci sklepów mogą m.in. skorzystać przy kasach z nawilżanych chusteczek, a przy wejściu dostępne będą niebawem podajniki z płynem dezynfekującym. Ponadto w sklepach wprowadzane jest oznaczenie odległości 1 metra na podłogach w strefie kas, aby ułatwić kupującym zachowanie odpowiedniej odległości podczas zakupów. Pracownicy ochrony mają zadbać o to, aby na sali sprzedaży nie przebywało więcej osób, niż jest to przewidziane dla danego sklepu. 

Źródło

Skomentuj artykuł: