Dla kogo fotowoltaika? Ruszył cykl podcastów w tej tematyce

Na rynku pojawił się nowy cykl podcastów. Rozmowy dotyczyć będą branży odnawialnych źródeł energii, fotowoltaiki dla firm oraz domowych elektrowni słonecznych.

Fotowoltaika dla każdego

Rynek fotowoltaiki rozwija się najszybciej ze wszystkich sektorów OZE w Polsce. Coraz mniej osób ma wątpliwości co do opłacalności fotowoltaiki, szczególnie mowa tu o prosumentach indywidualnych. Daje ona samowystarczalność i niezależność energetyczną, jest bezobsługowa a wykonana przy użyciu wysokiej jakości komponentów – także bezawaryjna.

Bardzo ważnym aspektem jest kwestia ekologii, która z każdym rokiem zyskuje na ważności. Co więcej, program „Mój prąd”, pozwala uzyskać dotację na mikroinstalacje fotowoltaiczne, a w przypadku firm – szereg nowoczesnych instrumentów finansowych, takich jak np. leasingi operacyjne czy pożyczki – pomaga uniknąć angażowania kapitału obrotowego. Jednak potencjał szczególnie wśród przedsiębiorców nadal w dużym stopniu jest niewykorzystany.

Praktyczny podcast o fotowoltaice

„Concept Energy u Ciebie” to cykl rozmów z właścicielami małych i średnich przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych oraz domów jednorodzinnych, którzy zdecydowali się na montaż instalacji fotowoltaicznej. Tematami rozmów będą oszczędności i ekologia. Poznamy powody decyzji o montażu fotowoltaiki i sprawdzimy wysokość rachunków za prąd. Goście opowiedzą o swoich wrażeniach, przebiegu realizacji oraz korzyściach, które zauważyli. Dawka praktycznej wiedzy dla osób, które zastanawiają się nad inwestycją w energię ze słońca.

Energia elektryczna jest ważna dla nas wszystkich, a my chcemy uczyć korzystać z niej ekologicznie i oszczędnie. Poza tym branża OZE to kopalnia ciekawostek, a każda realizacja tak bardzo różni się od innej, że z pewnością będziemy mieli o czym rozmawiać

mówi Mariusz Lach, dyrektor komunikacji i marketingu Concept Energy.

W pierwszych odcinkach można dowiedzieć się m.in. o:

  • czy warto uwzględnić fotowoltaikę już na etapie budowy domu?
  • ile oszczędności daje taka elektrownia słoneczna?
  • jak sprawdzać bieżące uzyski i jak na to wszystko wpływają pory roku?
  • fotowoltaika a ekologia i redukcja CO2
  • jakie korzyści płyną z zastosowania rozwiązań fotowoltaicznych w przedsiębiorstwie produkcyjno-handlowo-usługowym?

Podcasty publikowane będą cyklicznie na kanale Youtube.

Źródło

Skomentuj artykuł:

N