„Dobry start”: Ruszyła wypłata świadczeń

18 lipca br. ruszyły pierwsze wypłaty świadczeń w ramach programu „Dobry start”. Dotychczas rodzice złożyli wnioski o wypłatę świadczeń dla 2 mln dzieci. W sumie w tym roku z wyprawki szkolnej skorzysta ponad 4,4 mln dzieci.

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski w ramach „Dobrego startu”. To 300 zł wsparcia wypłacanego na wyprawkę szkolą.  Wypłata świadczenia odbywa się raz w roku dla dzieci uczących się do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24. roku życia.

- Celem programu jest wsparcie domowych budżetów rodziców z dziećmi w wieku szkolnym. Tylko w poniedziałek do rodziców trafiło prawie 34 mln zł i wypłaconych zostało 113 tys. świadczeń. Procedura wypłat przebiega płynnie – mówi Marlena Maląg minister rodziny i polityki społecznej. 

Wnioski tylko drogą online

Wnioski w ramach programu można składać tylko drogą online przez bankowość elektroniczną, PUE ZUS oraz portal Emp@tia  MRiPS. Nie są wymagane żadne zaświadczenia o dochodach. Ponadto „Dobry start” przysługuje niezależnie do zarobków. Pieniądze zostaną przekazana rodzicom i opiekunom na rachunek bankowy wskazanych we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od przyznania świadczenia.

„Dobry start” dla ponad 4,4 mln uczniów

Dotychczas w ramach programu „Dobry start” rodzice złożyli ponad 1,4 mln wniosków. W tym roku środki trafią do ponad 4,4 mln uczniów. Łączna kwota wparcia w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł.

Skomentuj artykuł: