Europa bez bożonarodzeniowych jarmarków

Choć sezon na jarmarków bożonarodzeniowych rozpoczyna się za kilka tygodni, organizatorzy tych świątecznych wydarzeń w różnych miejscach Europy już teraz podejmują decyzje dotyczące ich przeprowadzania w tym roku. Ponieważ sytuacja epidemiczna w poszczególnych miejscach kontynentu nie jest najlepsza, wiele miast zdecydowało się odwołać imprezy - poinformowały Wiadomości Turystyczne.

Na taki krok zdecydowali się m.in. organizatorzy dwóch najpopularniejszych jarmarków świątecznych przeprowadzanych w czeskiej Pradze: na Starym Mieście i na pl. Wacława. Ważą się losy jarmarku organizowanego na praskim zamku. Decyzja ma być podjęta jeszcze w tym miesiącu.

Odwołane są też świąteczne jarmarki w Budapeszcie, na pl. Vörösmarty, i w Bratysławie. W stolicy Słowacji odwołano póki co wydarzenia zaplanowane na Placu Głównym i Franciszkańskim. Nie podjęto natomiast decyzji dotyczącej wydarzenia na pl. Hviezdoslava.

Nie odbędzie się sporo imprez bożonarodzeniowych w Wielkiej Brytanii. W tym roku zrezygnowano m.in. z londyńskiego jarmarku „The Hyde Park Winter Wonderland” - jednego z popularniejszych w stolicy tego kraju. Swoje imprezy odwołały też: Birmingham, Bristol, Leeds i York.

Skomentuj artykuł: