Europa przystępuje do szczepień

Europa 27 grudnia rozpocznie masowe szczepienia przeciw COVID-19. Wszystkie kraje unijne mają wystartować w tym samym czasie.

Po tym jak  akcję szczepień trzy tygodnie temu rozpoczęły USA, Kanada i Wielka Brytania Komisja Europejska znalazła się w ogniu krytyki. Europejska Agencja Leków, dopuszczająca nowe preparaty na rynek Unii zapowiedziała, że 23 grudnia wyda zgodę na dopuszczenie preparatu Pfizera i BioNtech na rynek. Dzięki temu na 27 grudnia Niemcy, Austrii i Włochy zapowiedziały rozpoczęcie masowych szczepień.
Ursula von der Lyen zaapelowała na twitterze aby wszystkie kraje Unii rozpoczęły szczepienia w tych samych dniach , tj. 27, 28 i 29 grudnia br.

W Wielkiej Brytanii szczepionkę otrzymało 140 tys. osób. Szczególną determinację w tym by szczepienia rozpocząć jak najprędzej wykazują Niemcy po tym jak zanotowały ponad 950 zgonów w ciągu jednego dnia.

Nasz zespół w BioNtech pracuje dzień i noc, nawet w weekendy by zapewnić jak najszybsze dostawy dla krajów Unii. Pracować będziemy nawet w Boże Narodzenie

powiedział agencji Reuters Oezlem Tuereci, szef działu medycznego BioNtech.
Źródło

Skomentuj artykuł: