Polacy najczęściej sprowadzali motocykle z Niemiec

Niemcy wciąż liderem

Od lat Niemcy należą do krajów, z których Polacy sprowadzają motocykle najchętniej. W 2023 po raz drugi udział Niemiec w zleceniach na transport motocykla przekroczył 50%.

Co ciekawe, na drugie miejsce powróciła Wielka Brytania, a z kolei Francja znalazła się dopiero na piątym miejscu.

Honda najpopularniejszą marką sprowadzaną przez Polaków

Po dwóch latach na pozycję lidera powróciła Honda detronizując markę Yamaha. Udział motocykli marki Honda w zleceniach na transport motocykla do Polski w 2023 roku wyniósł 20,4% (o 2,6 p.p. więcej niż w 2022 roku).

Niewielkie zmiany cen transportu motocykla na popularnych trasach. Wyjątkiem Niemcy

W  2023 roku po raz pierwszy zaobserwowaliśmy tak niewielkie zmiany cen transportu na popularnych trasach w porównaniu z rokiem poprzednim. Na trasach z Hiszpanii i Wielkiej Brytanii ceny nieznacznie spadły, a z Włoch, Belgii i Holandii - wzrosły, jednak różnice były symboliczne. Jedynie w przypadku Niemiec wzrost cen był bardziej widoczny i średnia cena wzrosła o 12,2%. Średnia cena transportu motocykla wzrosła, ale niewiele - o niecałe 4%.

- W transporcie motocykli zaobserwowaliśmy mniej wahań cenowych niż w transporcie samochodów czy przeprowadzkach. Po dużych wzrostach cen w 2022 roku przyszedł czas na stabilizację. Przewoźnicy dostosowali się do sytuacji gospodarczej. Motocykle mogą też stanowić doładunek, co może wpływać korzystnie na cenę transportu - mówi Michał Brzeziński, CEO Clicktrans.

Raport Motocykle 2023 to szósta edycja raportu przygotowywanego na podstawie 95 tys. zleceń zrealizowanych przez serwis Clicktrans. Szczegółowe informacje, w tym wykresy i wnioski zostały zawarte w raporcie: https://clicktrans.pl/info/raport-motocykle-2023

Źródło

Skomentuj artykuł: