Prawie 200 mieszkań na wynajem w Skawinie za dwa lata

Spółka Chemobudowa – Kraków wybuduje 190 mieszkania przy ul. Torowej w Skawinie. Inwestycja jest wynikiem współpracy skawińskiego samorządu i PFR Nieruchomości S.A.. Generalny Wykonawca planuje rozpoczęcie robót budowlanych w styczniu 2024 roku. Obecnie trwa organizacja placu budowy oraz prace przygotowawcze. Zgodnie z harmonogramem, mieszkania mają być gotowe pod koniec 2025 roku.
 

Osiedle w Skawinie będzie składało się z pięciu budynków zlokalizowanych w rejonie ulic Torowej i Skawińskiej. W strukturze przewidziano głównie mieszkania dwu i trzypokojowe o średnim metrażu 47 mkw.. Wszystkie mieszkania zostaną wykończone w standardzie podstawowym – z panelami podłogowymi, drzwiami wewnętrznymi, glazurą i terakotą w kuchniach i łazienkach oraz białym montażem. 

- Rozwój profesjonalnej oferty najmu także poza największymi polskimi miastami jest jednym z wyróżników działalności spółki PFR Nieruchomości. Od lat udowadniamy, że jest to możliwe. Mamy na koncie inwestycje w miastach takich jak Radom, Świdnik, Łowicz czy małopolski Nowy Targ. To oferta, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem najemców. Przy dynamicznie rosnących cenach mieszkań następuje naturalny zwrot ku najmowi. Ponadto - jak wskazują analitycy – dziś cena metra kwadratowego mieszkania w Krakowie oscyluje już w przedziale 14-15 tys. zł. Jestem przekonany, że bliskość Skawiny i dobra infrastruktura drogowa i kolejowa sprawią, że nasze mieszkania na wynajem mogą być atrakcyjną alternatywą także dla poszukujących mieszkania w stolicy Małopolski

podkreśla Wojciech Caruk, prezes PFR Nieruchomości SA

Teren, na którym powstanie osiedle wskazał skawiński samorząd. Inwestycja będzie realizowana na działce w rejonie ulic Skawińskiej i Torowej.

PFR Nieruchomości S.A. posiada cztery inwestycje z mieszkaniami na wynajem na terenie Małopolski. Trzy z nich znajdują się w Krakowie, jedna w Nowym Targu.

Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Sektora Mieszkań na Wynajem i Funduszu Sektora Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,7 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych. 

Źródło

Skomentuj artykuł: