Pół tysiąca mieszkań plus do wzięcia

W przyszłym tygodniu ruszy nabór wniosków o najem prawie 500 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus - poinformowała spółka PFR Nieruchomości. Rekrutacja dotyczy lokali powstających w trzech miastach: Mińsku Mazowieckim, Dębicy i Radomiu.

Spółka PFR Nieruchomości realizująca rynkową część programu Mieszkanie Plus przekazała, że uruchamiany w przyszłym tygodniu nabór obejmie prawie pół tysiąca mieszkań.

Od poniedziałku 10 maja będzie można ubiegać się o najem lokali przy ul. Klonowej w Mińsku Mazowieckim. W ramach inwestycji powstaje tam 138 mieszkań, głównie 2 i 3-pokojowych.

11 maja wystartuje nabór wniosków o 201 mieszkań w Dębicy przy ul. Ratuszowej. Będzie to pierwsza inwestycja rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego na Podkarpaciu, która zostanie przekazana najemcom.

W Radomiu rekrutacja ruszy w środę 12 maja. Osiedle powstające przy ulicy Tytoniowej to 124 mieszkania o średnim metrażu około 50 mkw.

Jak podaje spółka, wszystkie uruchamianie nabory będą składały się z dwóch etapów. Za pierwszy będzie odpowiadał lokalny samorząd, który wszystkim ubiegającym się o najem mieszkania, przyzna punktację za spełnianie tzw. kryteriów społecznych. Najczęściej na dodatkowe punkty mogą liczyć rodziny z dziećmi, osoby, które nie ukończyły 35 roku życia, odprowadzający podatki w mieście, ale także osoby z niepełnosprawnościami i seniorzy. Drugi etap naboru polega na weryfikacji sytuacji finansowej przyszłych najemców.

Wszystkie nabory będą odbywały się online. Wnioski będzie można złożyć za pośrednictwem formularzy umieszczonych na stronach internetowych poszczególnych inwestycji.

PFR Nieruchomości zapowiada, że w maju ruszy też rekrutacja do jednej z największych inwestycji rynkowej części programu Mieszkanie Plus – 481 mieszkań przy ul. Anny Szwed – Śniadowskiej w Krakowie.

Od początku tego roku spółka PFR Nieruchomości uruchomiła nabory w dwóch lokalizacjach – w Katowicach i Świdniku. Jak podkreśla spółka, oba cieszyły się dużym zainteresowaniem. O zamieszkanie w 513 lokalach katowickiego osiedla Nowy Nikiszowiec starało się 2116 osób. Z kolei na 108 mieszkań w Świdniku było ponad tysiąc chętnych.

Źródło

Skomentuj artykuł: