Dom Polski w Davos staje się już tradycją

Inspiracją dla twórców Domu Polskiego w Davos i przewodnim motywem w jego wnętrzu jest sztuka góralska. Ważnym akcentem wystroju jest wzór parzenicy - poinformował PZU. W polskiej strefie promowany będzie rodzimy biznes i kultura - dodał ubezpieczyciel.

Dom Polski - Polish House w szwajcarskim Davos został przygotowany przez największego polskiego ubezpieczyciela (PZU) oraz Bank Pekao. Podczas Światowego Forum Ekonomicznego będzie on miejscem paneli dyskusyjnych, spotkań biznesowych oraz innych wydarzeń promujących Polskę i obie spółki będące partnerem Forum. We wtorek po południu Dom Polski oficjalnie otworzy prezydent Andrzej Duda.

"Tegoroczne dyskusje odbywać się będą pod hasłem #GrowingEurope, nawiązując do potencjału regionu Europy Środkowo-Wschodniej w kontekście rozwoju gospodarki naszego kontynentu"

wyjaśniło PZU.

Poza promocją krajowego biznesu, w Domu Polskim propagowana będzie także rodzima kultura.

"Wyraźnie widoczne jest to we wnętrzu Domu Polskiego – specjalnie zaprojektowanego w stylu polskiej sztuki ludowej. Tegorocznym motywem przewodnim, a także inspiracją dla twórców, była kultura góralska"

poinformował ubezpieczyciel.

PZU wyjaśniło, że graficznym motywem przewodnim obecnym w logotypie Domu Polskiego, w jego wnętrzu oraz w materiałach promocyjnych jest wzór wykorzystywany w zdobnictwie góralskim. Goście odwiedzający polską strefę na Forum będą mogli również spróbować tradycyjnych potraw z południa Polski.

"Odwiedzający będą mogli również zapoznać się z sylwetkami znanych Polaków (m.in. naukowców, artystów oraz sportowców), a przy specjalnym interaktywnym lustrze wziąć udział w krótkim quizie. Odpowiadając na pytania, dowiedzą się, jakim typem podróżnika są oraz jakie miasto odwiedzić w naszym kraju. Będą mogli zapoznać się z krótkim opisem miasta oraz zobaczyć jego najciekawsze ujęcia. W środku budynku ważnym akcentem będzie m.in. wzór parzenicy, ozdobny ornament hafciarski, pokazany na ścianach i ozdobach"

wskazano.

Na zdjęciu widocznym na stronie internetowej PZU w Polskim "Hall of Fame" można zauważyć m.in.: pisarkę i noblistkę Olgę Tokarczuk, reżysera i zdobywcę Oscara za całokształt twórczości Andrzeja Wajdę, tenisistkę Agnieszkę Radwańską, byłego prezydenta Lecha Wałęsę, kompozytora i byłego premiera Ignacego Jana Paderewskiego, papieża Jana Pawła II, czy rajdowca Roberta Kubicę.

Jubileuszowa, 50. edycja Światowego Forum Ekonomicznego odbywać się będzie od 21 do 24 stycznia. Na ten czas Davos gromadzi najważniejszych przywódców politycznych, przedstawicieli rządów, prezesów największych firm, szefów organizacji pożytku publicznego, intelektualistów i naukowców. Uczestnicy poruszają kwestie dotyczące kluczowych wyzwań ekonomicznych oraz społecznych, ważnych z punktu widzenia światowej gospodarki i całej ludzkości.

Źródło

Skomentuj artykuł: