Gdzie chcemy spędzić urlop w tym roku. Większość wskazuje jeden kierunek

43 proc. Polaków chce tegoroczny urlop spędzić w kraju; 30 proc. planuje wyjechać za granicę; a 11 proc. nie zamierza nigdzie wyjeżdżać - wynika z badania zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń. Morze w tym roku jest najczęściej wybieranym krajowym kierunkiem - dodano.

Najczęściej wybieranym kierunkiem w tym roku, podobnie jak w zeszłym, będzie urlop w kraju (43 proc.), jednak co trzeci Polak zamierza również wyjechać za granicę (30 proc.). Mniejsza ilość wyjedzie na wakacje tylko zagraniczne (16 proc.), a 11 proc. ankietowanych nie zamierza wyjechać nigdzie

przekazano w informacji prasowej.

Z badania wynika, że wśród najczęściej wybieranych krajowych kierunków jest w tym roku morze – 38 proc. Z kolei 20 proc. osób zamierza wybrać się w góry; 17 proc. na Mazury, a 14 proc. na wycieczki objazdowe.

Jak pokazało badanie, najczęściej wypoczynek planowany jest od 8 do 14 dni - tak odpowiedziało 38 proc. respondentów; 26 proc. ankietowanych wskazało 7 dni; a 19 proc. na urlop przeznaczy powyżej 14 dni.

"Ze względu na fakt, że większość osób zamierza spędzić wakacje w kraju, respondenci deklarują również, że raczej nie będą korzystać z ubezpieczenia (43 proc.) i nie wiedzą czy wykorzystają bon turystyczny (40 proc.)" - przekazano.

Z badania wynika, że respondenci mniejszą wagę przykładają również do konieczności odbycia kwarantanny (28 proc.), posiadania zaświadczenia o ujemnym wyniku testu COVID-19 (19 proc.), czy wyboru kameralnego miejsca ze względu na pandemię (19 proc.). 29 proc. zapewniło, że będzie się stosować się do rekomendowanych bieżących odgórnych zaleceń, a 26 proc., że dbać o większą higienę.

Jak pokazuje badanie serwisu Prezentmarzeń w tym roku na wakacje respondenci planują się wybrać głównie z rodziną (29 proc.), partnerem (35 proc.) lub znajomymi (29 proc.). Z kolei 48 proc. zorganizuje urlop samodzielnie, a 22 proc. planuje dołączyć do wyjazdu zorganizowanego przez rodzinę.

Podczas tegorocznych wakacji Polacy kierują się głównie dostępnością ciekawych atrakcji i rozrywek (34 proc.). Najważniejsza podczas wypoczynku jest możliwość odcięcia się od pracy (36 proc.), leniuchowanie (25 proc.) oraz zwiedzanie ciekawych atrakcji turystycznych i niestandardowych miejsc (32 proc.)

przekazano.

Jak dodano, co trzeci Polak deklaruje skorzystanie ze sportów ekstremalnych.

25 proc. badanych powiedziało, że wybiera Polskę jako kierunek wakacji, ponieważ w ten sposób chce wesprzeć gospodarkę, 33 proc. - zamierza wesprzeć gastronomię jedząc w restauracjach, a 22 proc. mówi o wsparciu hoteli, aby właściciele mogli zarobić
Dla 38 proc. badanych największą część budżetu pochłania zakwaterowanie, a dla 22 proc. - jedzenie.

Badanie pokazało, że wakacje finansowane są głównie z bieżących dochodów (37 proc. respondentów) lub oszczędności (47 proc.). 41 proc. odpowiedziało, że przeznacza do 1500 zł na osobę.

Badanie sondażowe "Zwyczaje urlopowe Polaków - lato 2021" zostało zrealizowane przez serwis Prezentmarzeń na próbie 976 respondentów w formie ankiety online w czerwcu 2021.

Źródło

Skomentuj artykuł: