Miliony pasażerów w Kraków Airport

7 mln pasażera od początku tego roku obsłużyło w czwartek lotnisko Kraków Balice. Według władz portu osiągnięcie takiego wyniku pod koniec września pozwala szacować, że w całym tym roku. krakowskie lotnisko może - jako pierwszy port regionalny w Polsce - przyjąć 9 mln osób.

Jak przypomniał prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, jest to trzeci raz w historii lotnika, kiedy przekracza ono w trakcie roku próg 7 mln obsłużonych pasażerów.

„Pozwala nam to szacować, że w 2023 r. mamy szansę - jako pierwszy port regionalny w Polsce - obsłużyć 9 milionów podróżnych” - zapowiedział Włoszek.

Czytaj więcej w tym temacie

Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce

Według niego tak dobry wynik to efekt konsekwentnie realizowanego wspólnie z przewoźnikami plan rozbudowy siatki połączeń z Krakowa. „Równocześnie wzbogacamy wachlarz usług pozalotniczych” - dodał prezes.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. W 2022 r. lotnisko obsłużyło blisko 7,4 mln pasażerów; był to drugi wynik w jego historii. Rekord na poziomie 8,4 mln podróżnych ustanowiono w ostatnim przed pandemią 2019 r.

W obowiązującym letnim rozkładzie lotów przewoźnicy operujący z krakowskiego lotniska oferują 145 połączeń do 107 miast w 33 krajach.

Źródło

Skomentuj artykuł: