Polskie lotniska zanotowały rekord

W tym roku wakacje na polskich lotniskach były rekordowe, jeśli chodzi o liczbę podróżujących z nich pasażerów - ocenił pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała. Zdecydowana większość polskich lotnisk, w tym Lotnisko Chopina, w lipcu i sierpniu biło rekordy sprzed pandemii - dodał.

Rekord

"Wakacje na polskich lotniskach były generalnie rzecz biorąc rekordowe"

powiedział Horała pytany ile pasażerów podróżowało z polskich portów w tegoroczne wakacje

Zdaniem wiceministra funduszy i polityki regionalnej, pełnomocnika rządu ds. CPK Marcina Horały, "zdecydowana większość polskich lotnisk, w tym największy port lotniczy, czyli Lotnisko Chopina, w lipcu i sierpniu biło swoje rekordy sprzed pandemii". 

"W stosunku do poprzedniego roku były to wzrosty o kilkadziesiąt procent. Ale tym punktem odniesienia jest rok 2019, czyli ten ostatni normalny czas, przed tym nienormlanym zdarzeniem pandemicznym"

powiedział

"Można powiedzieć, że te straty wywołane pandemią zostały odrobione i idziemy dalej do przodu"

ocenił Horała

Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że w I kw. br. polskie porty lotnicze obsłużyły 9,4 mln pasażerów; to o 0,6 proc. więcej niż w I kw. 2019 r. i o 65,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2022 r. Najwięcej osób obsłużyło Lotnisko Chopina - 3,5 mln podróżnych. 

Źródło

Skomentuj artykuł: