Impreza w metaverse klapą? KE odpowiada

Komisja Europejska postanowiła odpowiedzieć na medialne doniesienia dotyczące stworzonej za blisko 400 tys. euro platformy na metaversie. Zdaniem Brukseli, na wydarzeniach tam organizowanych bawi się nie 5, a nawet 300 osób.

Kilkanaście dni temu media informowały o przedsięwzięciu Komisji Europejskiej, polegającym na stworzeniu specjalnej platformy w metaversie, która ma służyć promocji programu "Global Gateway".

Platforma kosztowała ponad 380 tys. euro i miała stać się środkiem przekazu skierowanym do młodych Europejczyków.

Dziennikarz Vince Chadwick opisał przypadek wirtualnego koncertu zorganizowanego na platformie KE w metawersum. Celem imprezy "zwiększenie świadomości tego, co UE robi na arenie światowej wśród osób w wieku od 18 do 35 lat, którzy korzystają z TikToka i Instagramu". Dodał, że w tym wydarzeniu wzięło udział jedynie... 5 osób. Ostatecznie, na koncercie pozostała tylko jedna osoba - sam Chadwick.

Portal "Politico" przekazał dziś, że KE postanowiła odpowiedzieć na medialne doniesienia i wskazała, że w koncercie wzięło udział aż... 300 użytkowników.

W ramach inicjatywy Global Gateway, KE chce skierować do 2027 roku 300 mld euro na inwestycje infrastrukturalne w krajach rozwijających się.

Skomentuj artykuł: