Kolejna runda konkursu „Innowacje cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości”

Myślisz o zastosowaniu sztucznej inteligencji, aby poprawić życie mieszkańców Polski lub ochronę naszej planety? A może pracujesz nad nową technologią, dzięki której świat będzie bardziej zielony, cyfrowy? Jeśli tak, weź udział w sierpniowej edycji konkursu „Innowacje cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości”. Zmień naszą przyszłość na lepsze.

- Wierzymy, że technologie pomagają sprostać wielu ważnym i aktualnym wyzwaniom, związanym m.in. z energią, ekologią czy zdrowiem. Od nowych technologii i innowacyjnych produktów coraz częściej uzależniona jest pozycja przedsiębiorstw na rynku. Zależy nam na zaszczepieniu innowacyjnego bakcyla studentom, którzy myślą o założeniu własnej firmy. Mam nadzieję, że uda się to osiągnąć dzięki naszemu konkursowi - powiedział minister Waldemar Buda. -  Jestem przekonany, że przełomowe innowacje rodzą się we współpracy i różnorodności, dlatego do konkursu zaprosiliśmy zespoły studentów.  Doceniamy wartościowe inicjatywy podejmowane przez innowacyjne organizacje społeczne.  Chcemy wyróżnić te, dzięki którym różne grupy mają szansę na pełne uczestnictwo w życiu społecznym i korzystanie z rozwoju gospodarczego naszego kraju.

Dla kogo
Jeśli jesteś przedsiębiorcą z sektora mikro, małych i średnich oraz prowadzisz działalność na terenie Polski, weź udział w konkursie. Czekamy także na zgłoszenia od studentów, którzy mają innowacyjne pomysły na własny biznes. Do udziału zachęcamy również organizacje społeczne i gospodarcze.

Konkurs powstał w ramach programu „Innowacje dla cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości”.  Sierpniowa runda jest już trzecią z kolei.

Kategorie konkursu
Konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych rozwiązań innowacyjnych. Startować można w trzech kategoriach:

- Technologia jutra – dla przedsiębiorców z sektora mikro, małych i średnich.
- AI4US – sztuczna inteligencja w służbie ludzi i planety – dla studentów.
- Lider inkluzyjnych innowacji – dla organizacji pozarządowych lub innych instytucji społecznych.
Udział w konkursie jest okazją do promocji swojego innowacyjnego pomysłu, technologii czy inicjatywy. A przede wszystkim to szansa do wspólnej zmiany świata na lepsze.

Zasady konkursu
Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, wypełnij formularz zgłoszeniowy w Elektronicznym Systemie Zgłoszeń. Aby to zrobić, załóż konto i zaloguj się na stronie (link: innowacyjnewyzwania.gov.pl).

Na zgłoszenia resort czeka od 1 do 31 sierpnia br.  

Szczegółowe informacje o Programie i konkursie znajdziecie na: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/program-ministra-rozwoju-i-technologii-na-rzecz-rozwoju-i-promocji-innowacji

Znamy już laureatów czerwcowej edycji konkursu
Za nami pierwsza, czerwcowa runda konkursu. Jej laureatami zostali:

- Windtak Sp. z o.o. - kategoria „Technologia jutra” w ścieżce tematycznej czyste technologie (Clean – tech)
IQ Biozoom Sp. z o.o. – kategoria „Technologia jutra” w ścieżce tematycznej technologie dla poprawy dobrobytu (Tech4 Well-being)
- Fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej – kategoria „Lider inkluzyjnych innowacji”
Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/wyniki-czerwcowej-rundy-konkursowej-w-ramach-programu-ministra-innowacje-dla-cyfrowej-zielonej-zdrowej-i-spolecznie-zrownowazonej-przyszlosci

Skomentuj artykuł: