Apple przedstawia swój długo oczekiwany nowy model iPhone 15

To już oficjalne – iPhone 15 będzie już wkrótce w sprzedaży. Apple oficjalnie zaprezentował wczoraj cztery nowe modele iPhone'a 15, szczegółowo opisując funkcje i ceny, które każdy z nich będzie posiadał.

Nowe modele: iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max mają pojawić się na rynku 22 września. Firma rozpocznie przyjmowanie zamówień wstępnych na urządzenia w najbliższy piątek.

Do wszystkich wersji iPhone'a 15 Apple ma wprowadzić ładowanie Dynamic Island i USB-C. Dynamic Island, która pojawia się u góry ekranu urządzenia, zapewni „sposób na łatwą interakcję z ważnymi alertami i działaniami na żywo”. Wszystkie będą również działać z iOS17.

Jeśli chodzi o rozmiar, wyświetlacz iPhone'a 15 będzie miał 6.1 cala. Jedynie model Plus będzie miał nieco większy, na 6, 7 cala.

Apple poinformował, że dołączył 48-megapikselowy aparat główny do dwóch podstawowych modeli, z „nową domyślną super-wysoką rozdzielczością 24 MP” i „dodatkową opcją teleobiektywu 2x” dla trzech poziomów powiększenia. Zwiększy to również możliwość robienia zdjęć portretowych.

Oba modele te zawierają układ A16 Bionic i układ Ultra Wideband drugiej generacji. Ta ostatnia umożliwia urządzeniom precyzyjne znajdowanie w funkcji „Znajdź moich znajomych”.

Pięć kolorów dla tych dwóch modeli to: różowy, żółty, zielony, niebieski i czarny.

Firma wyceniła model iPhone'a 15 na 799 USD (około 3452 zł) i 899 USD (około 3885 zł) za iPhone'a 15 Plus. Oznacza to, że ich ceny początkowe pozostały na tym samym poziomie w stosunku do poprzednich modeli. Tymczasem koszt iPhone'a 15 Pro i iPhone'a Pro Max wyniesie odpowiednio 999 USD (około 4317 zł)  i 1 199 USD (około 5181 zł). 

Apple poinformował, że modele Pro i Pro Max będą zawierać przycisk akcji, eliminując przełącznik z boku, aby włączyć lub wyłączyć dzwonek. Nowy przycisk daje „dodatkowe opcje, dzięki czemu użytkownicy mogą wybierać między szybkim dostępem” do różnych działań.

Podobnie jak w podstawowych wersjach, Pro i Pro Max mają oferować główny aparat 48MP, ale z innymi korzyściami. Ponadto Pro ma teleobiektyw 3x, podczas gdy Pro Max ma taki, który osiąga 5x przy 120 mm.
Produkty i usługi Apple przyniosły łącznie w pierwszych trzech kwartałach obecnego roku fiskalnego 293,79 mld USD sprzedaży netto. W tym samym okresie ubiegłego roku wygenerowano 304,18 miliarda dolarów.
 

Źródło

Skomentuj artykuł: