Spektakularne wyniki Nvidia. Koncern rozbił bank

Optymizm po mocnych kwartalnych wynikach i prognozach na trzeci kwartał koncernu Nvidia nie rozlał się na resztę rynku, a inwestorzy przystąpili do wyprzedaży akcji.

Początkowo akcje rosły po tym, jak lepsze od oczekiwań prognozy Nvidia Corp. nadały nowy rozpęd hossie związanej ze sztuczną inteligencją, która w tym roku napędza wzrosty akcji spółek technologicznych.

"Nvidia pokazała, że popyt na technologię sztucznej inteligencji pozostaje silny pomimo tego, co dzieje się na innych rynkach"

powiedział Stuart Cole, główny ekonomista makroekonomiczny w Equiti Capital w Londynie, dodając, że to, czy rajd może być kontynuowany, zależy od komunikatów głównych bankierów centralnych

"Istnieje jeszcze prawdopodobieństwo, że rynki akcji ponownie się osłabią. Mogę jednak z łatwością dostrzec, że akcje związane ze sztuczną inteligencją, takie jak Nvidia, i generalnie akcje technologiczne, są postrzegane jako bezpieczna przystań na rynkach akcji"

dodał

Zdaje się, że Nvidia najnowszymi wynikami rozbiła bank, osiągając rekordowy przychód, który stanowi wzrost o 101 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim i 88 proc w porównaniu z poprzednim kwartałem. Jednak by wycena akcji spółki (po ponad 200-proc. wzroście od początku roku) była w pełni uzasadniona, spółka powinna utrzymać takie tempo wzrostu przez kilka najbliższych lat. Oznaczałoby to jednocześnie, że Nvidia musiałaby się rozwijać aż 8 razy szybciej niż w 5 minionych latach, co dziś wydaje się jednak mimo wszystko mało prawdopodobne

ocenia Grzegorz Dróżdż, analityk Conotoxia Ltd

Skomentuj artykuł: