Kolejna dostawa polskich karabinków dla Straży Granicznej

W Fabryce Broni „Łucznik” - Radom podpisano umowę na kolejną dostawę karabinków MSBS GROT zasilanych amunicją 5,56x45 mm dla Straży Granicznej. W ramach podpisanej umowy do funkcjonariuszy SG trafi karabinek MBS GROT w wersji C16 FB-A2 kal. 5.56×45 mm.

MSBS GROT to karabinek, który świetnie się sprawdza w służbie Straży Granicznej. Jest wszechstronny i praktyczny, używany zarówno w terenie jak i w innych warunkach. Można łatwo przystosować go do konkretnych zadań, dlatego zdecydowano się na zakup kolejnych karabinków.

- Kolejne zamówienie od Straży Granicznej to bardzo ważny sygnał dla naszej firmy. Nasz karabinek spełnia wszystkie wymagania stawiane w codziennej pracy funkcjonariuszy SG i co najważniejsze zbiera bardzo dobre oceny od formacji, która każdego dnia strzeże granic Polski. Tym bardziej dziś, gdy nasza wschodnia granica wymaga szczególnej uwagi jesteśmy dumni, że to nasz polski MSBS GROT wspiera naszych strażników granicznych chroniąc nasz kraj i zapewniając bezpieczeństwo - mówi dr Wojciech Arndt, prezes Fabryki Broni „Łucznik” - Radom sp. z o.o.

MSBS GROT powstał w ramach wojskowego projektu TYTAN, a broń została zaprezentowana po raz pierwszy w przeddzień Święta Wojska Polskiego w 2012 r. Pierwsze egzemplarze MSBS „GROT” weszły w skład uzbrojenia Wojska Polskiego w 2017 r.

Skomentuj artykuł: