Kolejne wsparcie dla start-upów. Na program przeznaczono 1,5 mln zł

Pomoc dla młodych spółek w nawiązywaniu współpracy z inwestorami i odbiorcami usług przewiduje kolejna edycja konkursu uruchomionego przez PARP. Nabór wniosków ruszy 19 sierpnia br. i potrwa do 30 września br. Przedsiębiorca może otrzymać do 22 tys. zł - podała Agencja.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) poinformowała dziś, że program „Wsparcie prawne dla start-upów" jest finansowany z dotacji celowej Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

Celem programu jest sfinansowanie młodym firmom kosztów doradztwa prawnego wspierającego współpracę z inwestorami oraz kontrahentami. Kwota wsparcia dla jednego przedsiębiorcy biorącego udział w programie wynosi do 22 tys. zł.

PARP wyjaśniła, że dofinansowanie może zostać przeznaczone na konsultacje prawne, analizę treści umów inwestycyjnych, wsparcie negocjacji z funduszem VC lub Aniołem biznesu, a także doradztwo i wsparcie prawne w zakresie realizowanego procesu inwestycyjnego, procesów zamówień oraz inwestycji. W ramach konkursu nie jest wymagany wkład własny.

Wiele młodych firm boryka się z trudnościami dotyczącymi natury prawno-formalnej, które w znacznym stopniu determinują pomyślny rozwój czy nawet dalszy byt firmy. Dlatego PARP ponownie uruchamia konkurs zakładający wsparcie właśnie w tym zakresie

wskazał zastępca prezesa PARP Mikołaj Różycki, cytowany w informacji.

Do programu mogą się zgłosić mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), które działają na rynku nie dłużej niż 5 lat i osiągają przychody od maksymalnie 3 lat. Warunkiem jest również posiadanie dokumentu potwierdzającego zainteresowanie inwestora rozpoczęciem lub kontynuowaniem procesu inwestycyjnego.

Edyta Gniazdowska z Departamentu Rozwoju Startupów PARP podkreśliła, że to już kolejna edycja programu. Przyznała jednocześnie, że konkurs cieszy się dużą popularnością wśród początkujących przedsiębiorców.

Tylko w ostatnich trzech edycjach w programie udział wzięło blisko 200 przedsiębiorców. Przyjmowanie wniosków do aktualnego naboru rozpocznie się już 19 sierpnia br.

dodała.
Źródło

Skomentuj artykuł:

N