Kolejne zatrzymania KAS

Kujawsko-pomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała 1,2 mln szt. papierosów bez znaków akcyzy. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić ponad 1 mln zł - poinformowała KAS we wtorkowym komunikacie.

“Kontrabandę wykryliśmy podczas kontroli samochodu ciężarowego w powiecie wąbrzeskim. Towar przewoził 57-letni mieszkaniec woj. wielkopolskiego, który próbował przekonać funkcjonariuszy, że nie ma żadnego ładunku. W naczepie pojazdu znaleźliśmy kilkaset nieoznakowanych kartonów, w których były poukładane papierosy”

napisano w komunikacie.

Jak informuje KAS, na gilzach papierosów był nadruk ze znakiem towarowym jednej ze znanych marek na rynku. W sumie zabezpieczono 300 kartonów, zawierających 1,2 mln szt. papierosów bez znaków akcyzy.

Dodano, że kancelaria prawna, która reprezentuje właściciela prawa do znaku towarowego, złożyła już zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oraz wniosek o ściganie sprawców. Szacunkowa wartość rynkowa podrobionego towaru to ponad 840 tys. zł.

KAS podaje, że kierowcy grozi kara finansowa i kara pozbawienia wolności. Towar i samochód zostały zatrzymane do dalszego postępowania. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu.

Źródło

Skomentuj artykuł: