Koszty OC i AC dla najbardziej popularnych marek

Eksperci CUK Ubezpieczenia na podstawie wewnętrznych danych wskazali najczęściej ubezpieczane marki samochodów osobowych. W zakresie kompleksowego ubezpieczenia OC i AutoCasco są to: VOLKSWAGEN Golf VI 08-13, OPEL Corsa D Hatchback 10-15, AUDI A4 Avant [8K] 08-11, SKODA Octavia III 13-17 oraz TOYOTA Yaris 14-17.

Posiadanie własnych czterech kółek to z pewnością niezależność i swoboda, ale też wydatki, które nie kończą się wraz z zakupem samochodu. W domowym budżecie należy uwzględnić koszty przeglądów i napraw, wymiany płynów i opon oraz ubezpieczenia, które może kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Eksperci multiagencji CUK Ubezpieczenia porównali oferty topowych Towarzystw Ubezpieczeniowych dla najpopularniejszych marek samochodów osobowych. Do kalkulacji zostały przyjęte dane mężczyzny, w wieku 36 lat, który jest bezszkodowym kierowcą i posiada z tego tytułu pełne zniżki – 60%.

Najmniejszy koszt związany z pakietowym ubezpieczenie OC i AC poniesie właściciel OPLA Corsy D Hatchback – 804 zł, na drugim miejscu ze składką 879 zł jest TOYOTA Yaris. Powyżej 900 zł trzeba zapłacić za ubezpieczenie SKODY Octavii III – 903 zł i VOLKSWAGENA Golfa VI – 917 zł. Najdroższe w ubezpieczeniu jest AUDI A4 Avant [8K] – 1132 zł.

Należy jednak zwrócić uwagę, że podane wyżej kwoty są najtańszymi ofertami spośród przeglądu kluczowych towarzystw na rynku. Różnice w składkach dla tego samego pojazdu, w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego mogą sięgać ponad tysiąca złotych.
Najdroższa oferta ubezpieczenia dla TOYOTY Yaris wynosi 1555zł, co daje różnicę w składce na poziomie 676 zł. Jeszcze większa różnica jest w przypadku OPLA Corsy D Hatchback – 742 zł z najwyższą składką 1546 zł. Dla SKODY Octavii III i VOLKSWAGENA Golfa VI różnice są na podobnym poziomie – odpowiednio 776 zł i 783 zł z maksymalnymi składkami 1679 zł i 1700 zł. Najwięcej za ubezpieczenia samochodu może zapłacić kierowca AUDI A4 Avant [8K]. Najdroższa polisa dla tego pojazdu to koszt 2387 zł, czyli 1255 zł różnicy między najtańszą ofertą.

Na końcową składkę za ubezpieczenie pojazdu wpływ ma szereg czynników poddawanych analizie przez towarzystwa ubezpieczeniowe, jak między innymi kwestie natężenia ruchu, czy statystycznej liczby wypadków bądź kradzieży w danym regionie. Dlatego składki mogą się różnic w zależności od województwa. Zdecydowanie więcej za ubezpieczenie zapłacą młodzi kierowcy, poniżej 25 roku życia z racji mniejszego doświadczenia.

Kluczem do wyboru odpowiedniego ubezpieczenia jest porównanie ofert – zarówno pod względem ceny, jak i zakresu ubezpieczenia. Jak widać na przedstawionych przykładach różnice w składce za ubezpieczenie tego samego pojazdu mogą sięgać ponad tysiąca złotych. Oczywiście najniższa cena nie powinna determinować decyzji o zakupie polisy, ale doświadczony doradca spośród ofert 30 towarzystw wybierze taką, która będzie miała szeroki zakres ochrony i składkę na rozsądnym poziomie

mówi Paweł Bukowski, Starszy Specjalista ds. Komunikacji i PR, CUK Ubezpieczenia
Źródło

Skomentuj artykuł: