LG był pionierem w dziedzinie smartfonów. Teraz odchodzi z biznesu

LG wychodzi z „niezwykle konkurencyjnej” branży produkcji smartfonów. W poniedziałek południowokoreański gigant technologiczny ogłosił, że po latach strat zamknie swój oddział telefonów komórkowych, stanowiąc w ten sposób koniec ery pioniera w świecie Androida. 

Oczekuje się, że oddział telefonii komórkowej zostanie zlikwidowany do 31 lipca, chociaż firma może nadal sprzedawać niektóre ze swoich istniejących modeli po tym terminie. 
 

„Strategiczna decyzja o wyjściu z niezwykle konkurencyjnego sektora telefonii komórkowej umożliwi firmie skoncentrowanie zasobów na obszarach wzrostu, takich jak komponenty pojazdów elektrycznych, urządzenia połączone, inteligentne domy, robotyka, sztuczna inteligencja i rozwiązania typu business-to-business” 

poinformowała firma.

Według firmy badawczej Strategy Analytics firma LG była kiedyś jednym z czołowych producentów smartfonów na świecie, a w 2013 roku znalazła się w pierwszej trójce. Jednak od tego czasu popularność urządzeń firmy spadała, zwłaszcza gdy chińskie nowinki, takie jak Xiaomi i Oppo, pojawiły się na całym świecie. 

Według Counterpoint Research od zeszłego roku LG nie było już nawet wśród siedmiu największych graczy na świecie, mimo że nadal jest trzecim najpopularniejszym sprzedawcą smartfonów w Stanach Zjednoczonych, po Apple (AAPL) i Samsung (SSNLF) według firmy Canalys zajmującej się badaniami rynku. 

Jego miejsce prawdopodobnie zostanie wypełnione przez Samsunga zarówno w Korei Południowej, jak i w Stanach Zjednoczonych, a także przez kilku mniejszych graczy. LG ostrzegało już w styczniu o losach swojej branży telefonicznej, informując, że rozważa wszystkie opcje, w tym potencjalną sprzedaż oddziału. 

Decyzja o rezygnacji w poniedziałek spotkała się z „wylewem” nostalgii w mediach społecznościowych, gdzie użytkownicy udostępnili zdjęcia swoich pierwszych telefonów LG i wspominali gotowość firmy do wprowadzania innowacji. 

Firma LG była znana z tego, że swoimi smartfonami przesuwała granice. W 2013 roku pojawił się z zakrzywionym ekranem smartfona, co czyni go jednym z pierwszych producentów elektroniki w tamtym czasie, który zadebiutował na rynku masowym. 

Dwa lata później firma zachwyciła ekspertów zaawansowanymi możliwościami robienia zdjęć, jakie oferuje jej telefon LG G4. W zeszłym roku firma LG zaprezentowała WING 5G, smartfon z obsługą 5G, wyposażony w dwa ekrany. Jeden z ekranów może obracać się o maksymalnie 90 stopni, aby umożliwić użytkownikom jednoczesne przełączanie różnych aplikacji i łatwiejszą pracę wielozadaniową. 

Ale firma nie wypadnie całkowicie z branży. 
 

 „Idąc dalej, LG będzie nadal wykorzystywać swoje doświadczenie w dziedzinie mobilności i rozwijać technologie związane z mobilnością, takie jak 6G"

napisano w oświadczeniu.

„Podstawowe technologie opracowane w ciągu dwóch dekad działalności biznesowej firmy LG w zakresie telefonów komórkowych zostaną zachowane i zastosowane w istniejących i przyszłych produktach”

dodano

Eksperci uważają, że ta decyzja może pomóc firmie w przyszłości i LG będzie miał ogólnie lepsze perspektywy wzrostu, gdy zlikwiduje biznes mobilny. 

Źródło

Skomentuj artykuł:

N