Maspex pomaga w walce z wirusem

Polski koncern  spożywczy przekazuje ponad milion swoich produktów dla specjalnych szpitali zakaźnych – jednoimiennych.

Maspex,  jedna z największych firm spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej, zaoferował pomoc w postaci wsparcia produktowego dla 21 szpitali, w tym placówek, które są szpitalami jednoimiennymi powołanymi kilka dni temu przez Ministra Zdrowia. Chodzi o szpitale we Wrocławiu, Grudziądzu, Puławach, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu, Krakowie, Warszawie, Kędzierzynie-Koźlu, Łańcucie, Łomży, Gdańsku, Kościerzynie, Wejherowie, Tychach, Raciborzu, Starachowicach, Ostródzie, Elblągu, Poznaniu i Szczecinie. Pomoc trafi także do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, który został dostosowany do potrzeb kobiet w ciąży z podejrzeniem choroby COVID-19. Wsparcie  otrzyma również Instytut Matki i Dziecka w Warszawie.

Łącznie do szpitali trafi ponad milion sztuk produktów marek należących do  Maspeksu,  m.in. soków i musów owocowych, niegazowanej wody źródlanej, dań gotowych i dżemów, zup, makaronów i płatków oraz suplementów diety. Pierwsze dostawy do szpitali trafią już w tym tygodniu. Kolejne będą realizowane zgodnie z potrzebami i zapotrzebowaniem szpitali.

Jak poinformowała spółka, obecnie wszystkie zakłady Grupy Maspex w Polsce i za granicą pracują w ruchu ciągłym i cały czas dostarczają żywność do sklepów.  Firma wdrożyła rygorystyczne procedury, których celem jest zabezpieczenie pracowników i procesu produkcji.

Źródło

Skomentuj artykuł: