Mieszkanie plus we Wrześni

Spółka PFR Nieruchomości oddaje kolejne mieszkania na wynajem w Wielkopolsce. Osiedle składające się ze stu mieszkań w dwóch budynkach przy ul. Bronisławy Śmidowicz we Wrześni powstało w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. W inwestycji zamieszkali już pierwsi najemcy, którzy przeszli nabór organizowany przez PFR Nieruchomości S.A. oraz wrzesiński samorząd.

Młode małżeństwa, rodziny z dziećmi, osoby, które nie były właścicielami mieszkania ani domu oraz podatnicy rozliczający podatek PIT we Wrześni to – między innymi - grupy, które mogły liczyć na dodatkowe preferencje w społecznej części naboru do mieszkań we Wrześni. Ponadto, wszyscy zakwalifikowani do zawarcia umowy musieli posiadać tzw. zdolność czynszową czyli ich sytuacja finansowa pozwalała na terminowe uiszczanie opłat z tytułu najmu mieszkania. Dziś osiedle we Wrześni jest już zamieszkałe przez rodziny, które wzięły udział w rekrutacji.
- Tych mieszkań zawsze jest za mało w stosunku do potrzeb, więc pojawienie się stu nowych w umiarkowanej cenie najmu  jest naprawdę dobrą wiadomością. Najlepiej oceniają to mieszkańcy. Samo zainteresowanie, ta duża liczba wniosków, mówi o tym, że taka potrzeba po prostu była. O tym, że ten pomysł chwycił we Wrześni najlepiej świadczy to, że kiedy został ogłoszony nabór wniosków, w pierwsze 30 minut mieliśmy już około 100 wniosków, a w całym naborze, który trwał 3 tygodnie złożono 675 wniosków – podkreśla Karol Nowak, zastępca burmistrza Wrześni. 
Nowi najemcy wybór tej oferty najczęściej argumentowali szansą na przeprowadzkę z lokalu o gorszym standardzie do nowoczesnego mieszkania, zmianą wynajmującego z osoby prywatnej na bezpieczniejszą ofertę instytucjonalną lub po prostu szansą na uniknięcie konieczności wiązania się długoletnim kredytem hipotecznym
- To osiedle znamy, dlatego że podczas wycieczek rowerowych często tędy jeździliśmy i z tego co się orientuję dużo mieszka tu rodzin z dziećmi, a my właśnie mamy dwoje dzieci. Jest to dobra lokalizacja jeśli chodzi o szkołę, sklepy, dobry dojazd. Nie jesteśmy rodziną, która lubi żyć na kredyt, zawsze od tych kredytów daleko uciekaliśmy. Zawsze pozwalaliśmy sobie na to na co możemy na podstawie własnych zarobków – mówi Pani Faustyna, najemczyni jednego z mieszkań
Osiedle we Wrześni to dwa czterokondygnacyjne budynki, które mieszczą w sumie sto mieszkań głównie dwu- i trzypokojowe o średnim metrażu sięgającym niespełna 50 mkw. Wszystkie mieszkania zostały wykończone w standardzie podstawowym, oznacza to ściany pomalowane na biało, panele podłogowe, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, biały montaż, glazurę i terakotę w łazienkach i częściach kuchennych. 
- Nasza oferta mieszkań na wynajem w Wielkopolsce stale się powiększa. To zarówno osiedla, które powstały w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, jak te w Jarocinie, Kępnie czy Wrześni, ale także poznańskie inwestycje Funduszu Mieszkań na Wynajem. W Poznaniu jesteśmy w trakcie realizacji naszej – już czwartej – nieruchomości przy ul. Śniadeckich. Powstaje tam ponad 300 komfortowych mieszkań na wynajem – przekonuje Wojciech Caruk, prezes PFR Nieruchomości S.A.
Spółka PFR Nieruchomości jest odpowiedzialna za rozwój dwóch funduszy oferujących mieszkania w formule najmu instytucjonalnego – Funduszu Mieszkań na Wynajem i Funduszu Mieszkań dla Rozwoju i posiada około 7,5 tysiąca mieszkań wybudowanych i w budowie w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce. Są to zarówno inwestycje w największych metropoliach – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście czy Łodzi, a także miastach średnich takich jak Toruń, Radom, Wałbrzych czy Świdnik. Spółka jest częścią Grupy Kapitałowej Polskiego Funduszu Rozwoju wspierającej zrównoważony rozwój kraju poprzez realizację ważnych projektów inwestycyjnych. 

Źródło

Skomentuj artykuł: