Na Gubałówce rusza najwyżej położona plaża w kraju

Gubałówka od soboty zamienia się w najwyżej położoną plażę w kraju. Będzie sposobem, by połączyć górskie widoki z chilloutem na plaży.  

Na jedną z głównych i kultowych atrakcji Zakopanego, jaką jest Gubałówka, goście mogą przedostać się koleją linowo-terenową. Piękne wysokie góry, tatrzańska przyroda i piasek pod stopami – to wszystko od soboty, 28 maja czeka na turystów. Gubałówka od soboty zamienia się bowiem w najwyżej położoną plażę w kraju. Góra z atrakcjami na plaży na wysokości 1123 m n.p.m. Na otwarcie sporo atrakcji przygotowanych przez Polskie Koleje Linowe. Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu będą mogli m.in. zrelaksować się grając w mini golfa. Odważni goście – którzy w sobotę odwiedzą najwyżej położoną w kraju plażę – za pomocą żyroskopu na własnej skórze odczują siłę przeciążeń grawitacyjnych. Podczas sobotniego otwarcia plaży na Gubałówce turyści będą mogli również na leżakach posłuchać dobrej muzyki, o którą przez cały dzień zadba DJ.
Polskie Koleje Linowe (PKL), których właścicielem jest pośrednio fundusz inwestycji infrastrukturalnych, którego częścią portfela inwestycyjnego zarządza Polski Fundusz Rozwoju SA (PFR) to firma z ponad 85-letnią tradycją, całoroczny operator turystyczny prowadzący ośrodki w kluczowych lokalizacjach w Polsce w Tatrach, Beskidach i Pieninach: w Zakopanem na Kasprowym Wierchu, Gubałówce i Butorowym Wierchu, w Krynicy Zdrój na Jaworzynie Krynickiej i Górze Parkowej, w Zawoi na Mosornym Groniu, w Szczawnicy na Palenicy oraz na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim. Już wkrótce także w Solinie. Grupa PKL jest jednym z największych pracodawców w regionie zatrudniającym ponad 300 osób. 

Źródło

Skomentuj artykuł: