NASZ NEWS: Rusza realizacja obwodnicy Kołbieli

Jak dowiedział się portal FIlaryBiznesu.pl, 3 grudnia 2021 r. podpisano umowę na realizację obwodnicy Kołbieli w ciągu DK50. Realizacja odbędzie się w trybie projektuj i buduj.

Odcinek o długości 11,3 km będzie miał dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Wartość inwestycji to ok. 342 mln złotych, a zakończenie prac zaplanowano na II kwartał 2025 r.

Od wakacji 2020 r. Kołbiel omijamy po zachodniej stronie trasą S17. Dzisiaj podpisujemy umowę z wykonawcą obwodnicy, która wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum miejscowości i domknie docelowy układ drogowy gminy Kołbiel. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo ruchu drogowego, a mieszkańcy odczują poprawę komfortu życia

powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Nowa trasa poprowadzona zostanie po północnej stronie miejscowości, przez tereny powiatu otwockiego (w gminie Kołbiel) oraz powiatu mińskiego (w gminie Mińsk Mazowiecki). W ramach inwestycji wybudowane zostaną obiekty inżynieryjne, chodniki, drogi do obsługi terenów przyległych, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.
 
Wykonawca w ciągu 36 miesięcy opracuje projekt budowlany, uzyska niezbędne decyzje oraz wybuduje drogę klasy GP (główną ruchu przyspieszonego). Do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca. Najpóźniej 10 miesięcy po zawarciu umowy wykonawca musi złożyć wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) do Wojewody Mazowieckiego.

Źródło

Skomentuj artykuł: