Nowa Fabryka Polimery Police

W Policach, niedaleko Szczecina, powstała nowa instalacja do produkcji tworzyw sztucznych. Fabryka, która wchodzi w skład Grupy Azoty Police, jest jedną z największych inwestycji przemysłu chemicznego w Europie. Inwestycja ugruntuje pozycję Polski na rynku i wzmocni niezależność surowcową naszego kraju. 

Oprócz infrastruktury do produkcji, powstało również zaplecze towarzyszące – morski port gazowy, silosy magazynowe oraz platforma logistyczna. Kompleks Polimery Police wykorzystuje najnowsze technologie do wytwarzania tworzyw sztucznych oraz wodoru. Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w uroczystości rozpoczęcia produkcji w zakładach Grupy Azoty Police. Podkreślił, że nowa inwestycja to wielki wkład w polski sektor chemiczny, a także wiele nowych miejsc pracy.

Zakłady Grupy Azoty w Policach pod Szczecinem zyskały nowy kompleks do produkcji propylenu i polipropylenu. W uroczystości uruchomienia produkcji wziął udział premier Mateusz Morawiecki.

- To wielka sprawa dla całego polskiego przemysłu. Polimery to wielka szansa inwestycyjna, której nie mogliśmy nie dostrzec. Cieszę się, że ta inwestycja wykonana została w założonym czasie i w założonym budżecie. To jest również ogromne osiągnięcie. Wielki szacunek dla wszystkich wykonawców – powiedział szef rządu.

W najnowszej instalacji przemysłowej wytwarzane będą tworzywa, które wykorzystywane są między innymi w przemyśle opakowaniowym, artykułów gospodarstwa domowego, samochodowym czy farmaceutycznym.

- My chcemy wartość dodaną tutaj utrzymać w Polsce. Co to dodatkowo jeszcze oznacza? To oznacza setki i tysiące później nowych miejsc pracy, miejsc pracy dla osób o najwyższych i wysokich kwalifikacjach - kwalifikacjach przemysłowych, technicznych, w zakresie nowych technologii. Kwalifikacjach, które pomogą nam zredukować 18 miliardów złotych rocznego deficytu w handlu chemią. To wspaniała rzecz – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Inwestycja Grupy Azoty w Policach to wielki krok w dalszym rozwoju polskiego przemysłu. Nowoczesne technologie i ekologiczne rozwiązania to kluczowe elementy polskiej gospodarki jutra. Fabryka Polimery Police wytwarzać będzie także wodór, którego większa produkcja w naszym kraju pomoże w dalszym rozwoju rynku i technologii wodorowych w Polsce.   

- Wiemy doskonale, że te kręgi na wodzie nowoczesnego przemysłu, nowoczesnych technologii będą się tutaj rozchodzić szeroko z Polic, na całe zachodnie Pomorze, jestem przekonany, że na całą Rzeczpospolitą – powiedział szef rządu.

Polska jest wybierana przez wiele globalnych firm na dalszy rozwój swojej działalności i nowe inwestycje. W ostatnim czasie takie firmy jak Intel, Visa, Microsoft, Google, Volvo czy Mercedes-Benz zdecydowały się na znaczące inwestycje w naszym kraju. Polska jest krajem przyjaznym rozwojowi przemysłu i przedsiębiorczości, a kolejne wielkie inwestycje są tego dowodem.

Skomentuj artykuł: