Nowe firmy na liście ostrzeżeń KNF

Na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego wpisane zostały kolejne nowe podmioty - trzy firmy z Warszawy oraz pięć osób fizycznych - poinformowała w Komisja.

 

Jak wyjaśniono, na liście znalazły się podmioty: Sylwia Gurka-Sobieszczańska S.G.S., Sylwester Kowalski, a także Dariusz Petridis Expensis. Wszystkie mają swoje siedziby w Warszawie. Dodano, że na listę wpisano także pięć osób fizycznych.

Komisja wskazała, że wobec wymienionych podmiotów i osób zostało skierowane zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 6 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Chodzi o prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia.

Zawiadomienie zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF znajduje się pod adresem: https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne.

Źródło

Skomentuj artykuł:

N