Nowe kredyty dla MŚP na wdrażanie nowych technologii i uruchamianie na ich podstawie produkcji

Kredyt technologiczny FENG to wsparcie dla firm, które wdrażają innowacyjne technologie i uruchamiają na ich podstawie produkcję nowych lub znacząco ulepszonych produktów lub usług. Wnioski o wsparcie przedsiębiorcy będą mogli składać w Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK).
 

Kredyt technologiczny FENG to nowa edycja dobrze znanej z programów POIG 2007-2013 i POIR 2014-2020 dotacyjnej formy wsparcia dla rozwoju technologicznego firm - mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które prowadzą działalność na terenie RP i mają zdolność kredytową na wdrażanie nowych technologii i uruchamianie na ich podstawie produkcji nowych lub znacząco ulepszonych produktów lub usług. 
 

Kredyt można wykorzystać m.in. na zakup maszyn i urządzeń oraz budowę budynków i budowli. Pod warunkiem, że są one niezbędne do wdrożenia nowych technologii opracowanych przez przedsiębiorcę lub zakupionej od zewnętrznego podmiotu.
 

BGK na swojej stronie internetowej opublikował dokumenty dla przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać ze wsparcia z Kredytu technologicznego i Premii technologicznej. Przedsiębiorca zaciąga Kredyt technologiczny w banku kredytującym na finansowanie inwestycji, a następnie, gdy prawidłowo zrealizuje projekt, BGK poprzez Premię technologiczną spłaci część tego kredytu.
 

Dofinansowanie może sięgnąć nawet 70 proc. kosztów kwalifikowanych projektu. Wysokość wsparcia dla inwestycji zależy od miejsca realizacji projektu i wielkości przedsiębiorstwa – obowiązuje Mapa Pomocy Regionalnej na lata 2021-2027.
 

Przyznanie dotacji będzie uzależnione od oceny projektu – szanse na dofinansowanie rosną wraz ze wzrostem innowacyjności wdrażanej technologii oraz nowości i potencjału rynkowego produktu lub usługi, które dzięki niej powstaną.
 

Szczegółowe informacje o Kredycie technologicznym FENG na stronie internetowej BGK.
Kredyt technologiczny jest finansowany z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Źródło

Skomentuj artykuł: