Opóźnienia na kolei

O godzinie 8.10 na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia popsuł się pociąg Kolei Mazowieckich. W tej chwilki sytuacja na Warszawskim Węźle Kolejowych stabilizuje się. Występują tzw. utrudnienia wtórne - powiedział PAP rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski.

"Awaria pociągu spowodowała, że do godziny 10.20 niektóre pociągi podmiejskie były przekierowywane na linię dalekobieżną. Po usunięciu zepsutego pociągu, sytuacja stabilizuje się. Mogą występować utrudnienia wtórne" - wyjaśnił rzecznik PKP PLK. "Służby PKP PLK starają się jak najszybciej przywrócić normalne kursowanie pociągów" - dodał.

O utrudnieniach poinformował też Zarząd Transportu Miejskiego. "W związku z utrudnieniami w ruchu pociągów na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia występują opóźnienia, odwołania i zmiany relacji pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich – wszystkich linii" - poinformował ZTM.

Zaznaczył, że pociągi mogą być kierowane z pominięciem przystanków: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle, Warszawa Stadion. Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty wygłaszane na stacjach i przystankach, szczególnie na ww. odcinku.

Wprowadzono wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM we wszystkich środkach komunikacji miejskiej oraz KM na całym obszarze 1. i 2. strefy biletowej.

Źródło

Skomentuj artykuł: