PFR inwestuje w producenta armatek śnieżnych

Polski Fundusz Rozwoju SA zawarł umowę inwestycyjną ze spółką Supersnow SA. W wyniku transakcji PFR obejmie 45% udziałów w kapitale zakładowym spółki w formie podwyższenia kapitału, a środki pozyskane przez nią w ramach transakcji zostaną przeznaczone na dalszy rozwój innowacyjnych produktów oraz kontynuację dynamicznej ekspansji na rynkach zagranicznych.

- Supersnow to kolejna po PKL inwestycja w obszarze rozwoju infrastruktury sportowej i turystycznej. To innowacyjna spółka posiadająca własną technologie oraz ambitne plany ekspansji zagranicznej, które będziemy wspierać w najbliższych latach - mówi Paweł Borys, prezes PFR,

Spółka jest jednym z trzech w Europie oraz pięciu na świecie wiodących producentów armatek śnieżnych oraz kompleksowych systemów naśnieżania, sprzedającym swoje produkty w ponad 20. krajach. W ciągu ostatnich kilku lat, w celu wzmocnienia rozwoju biznesu na rynkach eksportowych, Spółka utworzyła dwa podmioty zależne - Supersnow GMBH (Roppen, Austria) posiadające nowoczesne centrum serwisowo-dystrybucyjne oraz Supersnow SRL (Rumunia). Grupa zatrudnia ponad 140 osób.

- Jestem przekonany, że dołączenie do struktury akcjonariatu tak renomowanego i silnego kapitałowo partnera jakim jest PFR rozpoczyna dla Supersnow nowy etap rozwoju na światowych rynkach - ocenia Damian Piotr Dziubasik, akcjonariusz spółki i jej przewodniczący rady nadzorczej.

Supersnow to firma z ponad 20-letnią tradycją. Jej produkty wyróżniają się na tle konkurencji m.in. wysoką efektywnością energetyczną oraz jakością usług serwisowych. Spółka umacnia swoją pozycję w krajach CEE (m.in. Polska, Czechy, Słowacja), rozwija także sprzedaż na kluczowych rynkach zagranicznych (m.in. w krajach alpejskich).

Źródło

Skomentuj artykuł: